Trojka pokračuje s cyklom diel povinnej literatúry

Články

Trojka pokračuje s cyklom diel povinnej literatúry

22. 03. 2020 09:58

Počas uplynulého týždňa priniesla naša televízna Trojka prvých päť diel z cyklu povinnej literatúry. Študenti, stredoškoláci, ale aj tí skôr narodení si mohli každý pracovný deň o 9:30 priblížiť diela, ktoré sú súčasťou napríklad aj maturitných skúšok. Trojka bude v tomto úspešnom cykle pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch. Pozrite sa, ktoré diela prinesie už v najbližších dňoch.

V pondelok 23. marca o 9:30 príde na obrazovky dramatizácia lyricko-epickej skladby Pavla Országha Hviezdoslava Hájnikova žena. Majstrovské herecké výkony v inscenácii predviedli Hana Meličková, Jozef Čierny, Michal Dočolomanský, Božidara Turzonovová, Jozef Adamovič a ďalši.

Snímka1.JPG

V utorok, 24. marca o 9:30 máme pre divákov pripravený televízny film v réžii Martina Ťapáka Matka, ktorého predlohou je medzivojnová dráma Júliusa Barča-Ivana. Hlavnú úlohu v televíznom filme sugestívne s jedinečnou osobnostnou charizmou stvárnila vynikajúca slovenská herečka – tragédka Viera Strnisková.

Snímka.JPG

Streda, 25. marca o 9:30 bude na Trojke patriť životu rodinky z pera Boženy Slančíkovej Timravy Ťapákovci, ktorá ponúka realistický pohľad na slovenskú dedinu na začiatku 20. storočia.

Snímka5.JPG

Kým kohút nezaspieva, je názov existencionálnej drámy Ivana Bukovčana, ktorej televízne spracovanie Trojka prinesie vo štvrtok, 26. marca o 9:30. ktorý sa odohráva tesne po potlačení Slovenského národného povstania. Niekto zabil nemeckého vojaka. Zaraz sa v pivnici domu ocitne 10 nedobrovoľných rukojemníkov. Jeden z nich má zmyť vinu za neznámeho vraha. Vo vyhrotenej situácii, keď ide o život sa naplno prejavia ľudské charaktery, strachy a najmä jeden z tých najnebezpečnejších strach s cudzieho, iného.

Snímka2.JPG

Tento týždeň cyklus diel povinnej literatúry zakončíme prevzatým predstavením Divadla Milana Lasicu a Jula Satinského, v ktorom odvážne nastavovali zrkadlo dobe, v ktorej vzniklo. Soirée nevynechajte v piatok, 27. marca o 9:30.

Snímka.JPG

Veríme, že si spolu so svojimi školopovinnými ratolesťami tieto výnimočné klenoty televízneho archívu so strhujúcimi hereckými výkonmi počas nasledujúcich voľných dní pozriete a že študentom pomôžu lepšie si zapamätať dej a vžiť sa do situácie doby, ktorú predstavujú. Želáme príjemné sledovanie.

Živé vysielanie
??:??

Televízia