Stanovisko RTVS k nedeľnej účasti Mariana Kotlebu v relácii O 5 minút12

Stanovisko RTVS k nedeľnej účasti Mariana Kotlebu v relácii O 5 minút12

RTVS sa ospravedlňuje divákom, ktorých pohoršilo to, že poslanec Marian Kotleba počas diskusie v relácii O 5 minút 12 nemal na tvári rúško. 

Zároveň sa RTVS dištancuje od konania poslanca Mariana Kotlebu. Pred reláciou zamestnanci RTVS viackrát upozorňovali pána poslanca, aby dodržal interný predpis RTVS vo veci nosenia rúšok.

Moderátor Marek Makara taktiež viackrát počas relácie upozornil p. poslanca, aby si rúško nasadil. Poslanec to, žiaľ, odmietol. Išlo o porušenie interného predpisu RTVS a nie o porušenie nariadení Úradu verejného zdravotníctva, pretože platí výnimka nosenia rúška účinkujúcich pri nakrúcaní audiovizuálneho diela alebo výrobe programu.

RTVS urobila maximum v danej situácii, dodržali sme odstup Mariana Kotlebu od ostatných hostí, ako aj štábu relácie.

Opätovne zdôrazňujeme, že nám je ľúto, že poslanec Marian Kotleba nerešpektoval interný predpis RTVS o dodržiavaní nosenia rúšok v priestore verejnoprávnej televízie.

RTVS zároveň rozhodla, že odteraz bude v pozvánke na účasť v relácii O 5 minút 12 explicitne uvedené, že odmietnutie rešpektovania interných predpisov RTVS v súvislosti s ochorením COVID - 19 bude mať za následok neumožnenie vystúpenia v relácii.

Živé vysielanie ??:??

Televízia