RTVS POČAS VIANOC DOSIAHLA NAJVYŠŠIU SLEDOVANOSŤ ZA POSLEDNÝCH 11 ROKOV

RTVS POČAS VIANOC DOSIAHLA NAJVYŠŠIU SLEDOVANOSŤ ZA POSLEDNÝCH 11 ROKOV

Verejnoprávna Jednotka v CS 12+ dosiahla počas vianočných dní  najvyššiu priemernú prime time sledovanosť (441-tisíc divákov) za posledných 11 rokov, priemerná celodenná sledovanosť (151-tisíc divákov) bola najvyššia za posledných šesť rokov. V cieľovej skupine 12-54 bola priemerná prime time sledovanosť (235-tisíc divákov) najvyššia za posledných 11 rokov a celodenný priemer bol najvyšší za posledných 5 rokov (76-tisíc divákov). V cieľovej skupine 12+ Jednotke medziročne vzrástla priemerná sledovanosť v prime time až o 23 % a celodenná sledovanosť o 14 %.

Najväčší úspech Jednotka zaznamenala na Štedrý deň, kedy dosiahla v hlavnom vysielacom čase v cieľovej skupine 12+ priemerný trhový podiel 20,9 %. Predstavuje to druhý najvyšší výkon počas tohto dňa v histórii peoplemetrových meraní. Aj vďaka premiérovej rozprávke Johankino tajomstvo dosiahla Jednotka na Prvý sviatok vianočný priemerný trhový  podiel 20,7%.

Na Štedrý deň počas prime time bola Jednotka druhou najsledovanejšou televíziou na trhu aj v skupine mladších divákov s náskokom takmer 8 percentuálnych bodov. Druhou najsledovanejšou televíziou bola aj počas prime time na Prvý sviatok vianočný. Na Druhý  sviatok vianočný dosiahla najvyšší prime time podiel za posledných 5 rokov.

NAJSLEDOVANEJŠIE PROGRAMY JEDNOTKY POČAS VIANOC

Jednotka jednotkou na trhu:
24. 12. o 0:00 Polnočná svätá omša (trhový podiel 16,3%/138-tisíc divákov)
25. 12. o 13:10 Sedem zhavranelých bratov_repríza (17,9%/294-tisíc)
25.12. o 20:25 Johankino tajomstvo  (27,4%/701-tisíc)
26. 12. o 12:50 Láska na vlásku  (18,8%/275-tisíc)
26. 12. o 14:45 Zlatá hus (15,5%/239-tisíc)

Najúspešnejším vianočným programom Jednotky sa stala premiérová rozprávka z dielne RTVS Johankino tajomstvo, na Prvý sviatok vianočný si ju pozrelo až 701-tisíc divákov (cieľová skupina 12+) a počas vysielania rozprávky bola Jednotka trhovou jednotkou. Rozprávka sa stala najsledovanejším programom Jednotky počas Vianoc od spustenia peoplemetrových meraní.

Do rebríčka 50 najsledovanejších vianočných programov  sa dostalo až 15 programov Jednotky, čo je o štyri viac ako predchádzajúci rok. Rozprávka Johankino tajomstvo sa stala tretím najsledovanejším vianočným programom v cieľovej skupine 12+. U mladších divákov v skupine 12-54 ako tretí najsledovanejší program skončila ďalšia premiérová rozprávka Sedem zhavranelých bratov.

Okrem Johankinho tajomstva sa do trhovej TOP 50 dostali rozprávky Sedem zhavranelých bratov (premiéra aj repríza), Svätojánsky venček, Láska na vlásku, Zlatá hus, O dvanástich mesiačikoch, retušovaná slovenská klasika Kubo v HD kvalite, film Sokoliar Tomáš, akvizičný film Mastičkár, vianočné požehnanie Urbi et Orbi, ako aj hlavné spravodajské relácie RTVS.

DVOJKA

Počas Vianoc sa nadpriemerne darilo aj programom Dvojky, v cieľovej skupine 12+ jej medziročne vzrástla  sledovanosť v prime time o 38 %, priemerná celodenná sledovanosť zaznamenala nárast o 32 %. Sviatočne dni na Dvojke boli počas celého dňa medziročne silnejšie, najväčší úspech Dvojka zaznamenala na Druhý sviatok vianočný s filmom Bedári, trhový podiel v prime time dosiahol najlepší výsledok za posledných 8 rokov (3,9 %).

NAJSLEDOVANEJŠIE PROGRAMY DVOJKY POČAS VIANOC

Najviac divákov si pozrelo hudobno-tanečný film Rodná zem (152-tisíc divákov),  čo je o 4-tisíc divákov viac ako minuloročný najsledovanejší program Dvojky Bičianka z doliny.


Zdroj dát: PMT/TNS.SK


Zdroj dát: PMT/TNS.SK


Zdroj dát: PMT/TNS.SKZdroj dát: PMT/TNS.SKZdroj dát: PMT/TNS.SKZdroj dát: PMT/TNS.SK

Živé vysielanie ??:??

Televízia