EURO 2020
EURO 2020

Dedičstvo otcov

Vhodné pre všetkých Skryté titulky HD
Dokumentárny film o histórii Kláštora františkánov v Kremnici a snahe spoločenstva "Oprav, František, môj dom" zachrániť ho pre budúce generácie.
Kláštor vznikol v 17. storočí v rámci rekatolizácie. Celkový areál tvoria kostol , loretánska kaplnka, konvent a sýpka. Kým kostol a kaplnku sa podarilo len nedávno zrekonštruovať, kláštor viac ako 60 rokov neslúži svojmu pôvodnému účelu a je v dezolátnom stave. Farské spoločenstvo dobrovoľníkov "Oprav, František, môj dom" sa pustilo do jeho záchrany pred 4 rokmi. Spolu s mládežníkmi z františkánskeho tábora Gifra vyviezli množstvo odpadu z areálu kláštora. Okrem manuálnych prác v kláštore realizujú kultúrno-spoločenské aktivity ako je Deň otvorených dverí alebo benefičné divadelné prestavenia, s cieľom upozorniť širšiu verejnosť na stav objektu a vyzbierané finančné prostriedky použiť na rekonštrukciu objektu.
Dokumentárny film o snahe dobrovoľníkov - členov "Rádu sv. Kataríny" - zachrániť ruiny starobylého Kostola a kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej neďaleko Dechtíc pred ďalším pustnutím a rúcaním a oprášiť jeho búrlivú a zaujímavú históriu.