Boris a Brambor
Boris a Brambor

Pozvánka do divadla

Nevhodné do 15 rokov Audio komentár HD
Pôvodná divadelná hra Evy Borušovičovej Štefánik - slnko v zatmení zachytáva Štefánikov prerod z mladíka, ktorý sa vzoprel otcovi, na zrelého muža zomierajúceho vo chvíli, ako sa vracial do krajiny, ktorú sám založil. Hru naštudovali herci Divadla Andreja Bagara v Nitre.
Pôvodná divadelná hra Štefánik - slnko v zatmení zachytáva jeho prerod z mladíka, ktorý sa vzoprel otcovi, na zrelého muža zomierajúceho vo chvíli, ako sa dotkol zeme republiky, ktorú sám založil. Diváci s ním budú prežívať najzásadnejšie okamihy jeho životnej cesty. Tie najšťastnejšie chvíle, keď má príležitosť pozorovať a zaznamenávať pohyb nebeských telies alebo keď stretáva svoju najväčšiu lásku. Ale aj chvíle pochybností a trápenia, keď mu v napredovaní bránia sily mocnejšie než on sám – keď proti nemu stoja armády, tisíce kilometrov zamrznutej zeme alebo ho zrádza vlastné telo. Príbeh nás prevedie od Košarísk po Tahiti, od parížskeho salónu až po nevľúdnu Sibír. Štefánikov príbeh je však predovšetkým príbehom o človeku plnom obdivuhodnej vnútornej sily, a tak nám nezostáva nič iné než držať mu palce, cítiť jeho odhodlanie, ctiť jeho smelosť, obdivovať jeho jasnozrivosť a nechať sa unášať jeho imagináciou. A hlavne veriť, že jeho odkaz je v nás hlboko vpečatený.
Gogoľova inteligentná komédia Hráči bez kladnej postavy v podaní martinských tvorcov ponúka nielen spoločensko-kritický obraz sveta, v ktorom nie je miesto pre morálne ideály, ale aj tragikomický príbeh ľudskej ambicióznosti.