MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy.
Martinik je krásny karibský ostrov Malých Antíl. Toto miesto objavil Krištof Kolumbus a od sedemnásteho storočia je pod vplyvom Francúzska. Krásna príroda sem ročne priláka množstvo turistov, o ktorých sa stará šikovná Slovenka zo Svätého Jura. Maggie sem prišla študovať francúzštinu a začala pracovať v cestovnou ruchu. Napísala bedeker o Martiniku v Angličtine a jej najväčšou vášňou je cestovanie a dobré jedlo. V hlavnom meste, ktorému dominuje pevnosť Saint Louise, nájdeme mestské pláže a v jeho centre množstvo krásnych koloniálnych budov z minulých čias. Medzí nimi je malá pekárnička kam nás Maggie zobrala na raňajky.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS