Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície.
Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery. Prostredníctvom svojich očí nám ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Matej zahodil podnikanie v Bratislave za hlavu a odišiel do milovaného Mexika. Učil sa v miestnych reštauráciách a dnes kraľuje svojmu bistru v mestečku Tulum, ktoré obmýva azúrový oceán. Vďaka Matejovi strávime deň v dedine pôvodných obyvateľov - Mayov a budeme asistovať pri varení prasaťa v hrnci pod zemou, dozvieme sa všetko o dokonalom systéme ich poľnohospodárstva. Nebudú chýbať ani najpálivejšie papričky sveta na miestnych trhoch, vône plniek tortíl, ktoré ovládajú všetky miestne ulice počas rána, či rybačka. Tento kút sveta sa hrdo môže volať raj na zemi.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS