Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície.
Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery. Prostredníctvom svojich očí nám ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Môžeme sa úprimne tešiť, že spoznáme veľa zaujímavých krajín, regiónov a miest, cez fantastické gastronomické zážitky a informácie. Ivana prišla do Panamy ako fotografka miestneho rušného trhu s realitami, dnes vyučuje angličtinu. Rušné moderné centrum mesta nechávame biznismenom a túlame sa v uličkách starého charizmatického mesta, kde sa v noci chodí na slané mango, či beh do miestneho parku. Miestnej kuchyni kraľujú vyprážané jedlá , ale aj fenomenálne rybacie šaláty zo surových rýb. Západ slnka prežijeme s pohľadom na panamský prieplav a v záhradách Ivkiných priateľov preskúmame škoricové kríky, či papáju.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS