logo šou Voda spieva

O projekte

Program VODA SPIEVA je úspešne ukončený

Ukončili sme 1. ročník oceňovania tých, ktorí sa starajú o vodu, studničky, vodné nádrže a iné vodné zdroje na Slovensku.

Vzdali sme hold šikovným ľuďom, vďaka ktorým máme čistú a pitnú vodu a aktivitám, ktoré chránia vzácne bohatstvo našej krajiny.

Počas 4 týždňov sme mali možnosť zoznámiť sa s príbehmi i obetavou prácou ľudí, ktorí chránia slovenskú vodu a RTVS sa aj touto cestou chce poďakovať všetkým nominovaným za to, čo pre čistotu a kvalitu vôd robia.

O tom, kto si odniesol čestnú cenu Voda spieva rozhodli diváci RTVS vo webovom hlasovaní, ktoré bolo ukončené 24. septembra 2023.


Blahoželáme.Víťazom v kategórii JEDNOTLIVEC sa stal pán Ján Filanda, nominovaný za obnovu a revitalizáciu 69 studničiek v pohoriach stredného Slovenska, ktoré ako aktívny senior dobrovoľne zachraňuje.Víťazom v kategórii OBEC, SAMOSPRÁVA sa stala obec BUŠINCE, Zoltán Végh a skupina dobrovoľníkov, nominovaní za veľké čistenie rieky Ipeľ na úseku dlhom 175 riečnych kilometrov od Boľkoviec v okrese Lučenec až po ústie rieky do Dunaja.Víťazom v kategórii FIRMA, SPOLOČNOSŤ sa stala Lesná správa Zákamenné, nominovaná za ochranu a starostlivosť o prameň Zimná, ktorý je rozdelený do siedmich prameňov a symbolizuje sedem milostí v Oravskej Lesnej.