Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Pripravuje RTVS predvolebné diskusie s kandidátmi?

Áno, do vysielania je zaradených celkovo 16 predvolebných diskusných relácií, do ktorých sú pozvaní všetci kandidáti na predsedov VÚC (76) a kandidáti na primátorov krajských miest (57). V diskusiách dostanú kandidáti rovnaký priestor na prezentáciu, pričom dĺžka týchto diskusií bude 60 alebo 90 minút, v závislosti od počtu kandidátov.

Kedy štartuje predvolebný program RTVS?

Upravené vysielanie k regionálnym voľbám 2022 začína v utorok 11. októbra, a to diskusnými reláciami jednotlivých kandidátov. Vysielať ich budeme každý deň o 19.50 h, pričom posledná predvolebná diskusia bude odvysielaná v stredu 26. októbra.

Chystá RTVS špeciálny program počas volebnej noci?

Áno, RTVS bude vo vysielaní venovať špeciálnu pozornosť volebnému dňu a volebnej noci. Budeme intenzívne mapovať dianie počas volieb i po uzatvorení volebných miestností a prinesieme aj postupne zverejňované výsledky. Špeciálne relácie odvysiela RTVS aj v nedeľnom vysielaní, deň po voľbách. Viac sa o našom programe dozviete na webe Voľby 2022.

Kde si môžem pozrieť informácie k voľbám?

Všetko podstatné k regionálnym voľbám ponúkneme na v našom televíznom a rozhlasovom vysielaní. Informácie k programovému vysielaniu sú k dispozícii na našej podstránke Voľby 2022.

Ako sa dostanem k vysielaniu RTVS?

Špeciálny program k voľbám ponúkne RTVS na stanici :24 a Jednotke. Program môžete sledovať okrem televízneho vysielania aj prostredníctvom mobilnej aplikácie či na webe RTVS. Regionálne voľby budeme tiež sledovať prostredníctvom vysielania Slovenského rozhlasu na programových službách Rádio Slovensko, Rádio Regina – Západ, Stred a Východ, ktoré bude rovnako dostupné aj online.

Bude možné sledovať vysielanie aj online?

Áno, všetky televízne a rozhlasové vysielacie okruhy bude aj počas regionálnych volieb možné sledovať online. Program Jednotky i RTVS :24, ako aj vysielacích okruhov Slovenského rozhlasu, je možné sledovať a počúvať prostredníctvom livestreamu na webe rtvs.sk.