Úvod Novinky Filmy a seriály
Ďalšie detaily o cenách Slnko v sieti známe. Hlasujte za Divácku cenu
Ďalšie detaily o cenách Slnko v sieti známe. Hlasujte za Divácku cenu

Ďalšie detaily o cenách Slnko v sieti známe. Hlasujte za Divácku cenu

Hlasovanie potrvá do 3. apríla 2022. Snímka, ktorá získa najviac hlasov, bude vyhlásená počas slávnostného večera. Divácku cenu odovzdá generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Už onedlho spoznáme nových držiteľov prestížnych filmových ocenení Slnko v sieti za roky 2020 a 2021. O tom, kto získa Divácku cenu rozhodne verejnosť, ktorá už môže za svojho favorita hlasovať.

Slávnostný večer pripomenie najlepšie slovenské filmy za posledné dva roky a taktiež okrúhle filmové jubileum.

Pred sto rokmi totiž vznikol prvý slovenský celovečerný film Jánošík režiséra Jaroslava Siakeľa, ktorý odštartoval históriu slovenského filmu.

Slnko v sieti naživo s RTVS

Do jedenásteho ročníka cien Slovenskej filmovej a televíznej akadémie bolo prihlásených 29 filmov – z toho 7 hraných, 15 dokumentárnych a 7 animovaných. Do druhého kola hlasovania posunuli akademici 11 z nich.

Slnko v sieti.jpg

Laureátov prestížnych filmových cien vyhlásia v sobotu 9. apríla 2022 v historickej budove Slovenského národného divadla. V priamom prenose ho odvysiela RTVS o 20:30 na Jednotke.

Počas večera budú odovzdané aj dve ceny: Slnko v sieti za Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre a Divácka cena Slnko v sieti, o ktorej v internetovom hlasovaní rozhodne verejnosť.

Divácka cena - hlasujte do 3. apríla

O Divácku cenu zabojuje dohromady 29 filmov, ktoré vznikli v slovenskej produkcii alebo koprodukcii a boli uvedené na verejnosti počas posledných dvoch rokov.

Každý hlasujúci môže spomedzi nich vybrať jeden, ktorý považuje za najlepší a vo formulári na webovej stránke Slnka v sieti mu udeliť svoj hlas.

Hlasovanie potrvá do 3. apríla 2022. Snímka, ktorá získa najviac hlasov, bude vyhlásená počas slávnostného večera. Divácku cenu odovzdá generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

1R2A3829.jpg

Galavečer plný hviezd

Na pódiu okrem neho vystúpia významné osobnosti z oblasti slovenského filmu a kultúry.

Výnimočným večerom budú sprevádzať Adela Vinczeová a Branislav „Bruno“ Ciberej. Galavečer spestrí niekoľko hudobných vystúpení, napríklad orchester pod taktovkou dirigentky Michaely Rózsa Růžičkovej.

Organizátorom národných filmových ocenení Slnko v sieti je Slovenská filmová a televízna akadémia, spoluorganizátormi Rozhlas a televízia Slovenska, Slovenský filmový ústav a generálnym partnerom Prvá stavebná sporiteľňa.

Viac informácií o národných filmových cenách Slnko v sieti nájdete na stránke www.slnkovsieti.sk.

25 50 75 90

Galéria

Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-47.jpg 1R2A3529.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-44.jpg 1R2A3926.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-49.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-4.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-9.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-24.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-10.jpg Slnko_v_sieti_2020_galavecer_martina_mlcuchova-26.jpg
Foto: Peter Frolo, Martina Mlčúchová

Živé vysielanie ??:??

Televízia