Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Tanec má v génoch, jeho otec, mama, strýko i sestra boli dlhoročnými sólistami v SĽUK-u, otec Milan Ševčík bol aj významným pedagógom a šéfom tanca v tomto súbore. Aj keď s tancom začal až v 15 rokoch, vypracoval sa na všestranného tanečníka, a tancoval v rôznych súboroch – Lúčnica, Bratislavskom divadle tanca, v divadle Nová scéna a v súbore Jána Ďurovčíka. Desať rokov pôsobil ako sólista v Medzinárodnom divadle tanca v Holandsku, kde začínal aj ako choreograf. Už dekádu pôsobí v SĽUK-u ako vedúci tanečného súboru, ako choreograf často spolupracuje s rôznymi slovenskými a českými divadlami. O svojej ceste k tancu, o tvorbe tanečných filmov, práci v SĽUK-u , učení na VŠMU aj o svojej rodine porozpráva v dnešnej Nočnej pyramíde. Moderuje: Zuzana Šebestová Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.