Úvod Novinky Tipy z programu
8 miest očami osobností. Spoznajte Moje miesta - príbeh mesta
8 miest očami osobností. Spoznajte Moje miesta - príbeh mesta

8 miest očami osobností. Spoznajte Moje miesta - príbeh mesta

Divákov novej dokumentárnej série bude sprevádzať olympionik Matej Tóth či speváčka Katka Koščová.

Na obrazovky Dvojky prichádza nová dokumentárna séria Moje miesta – príbeh mesta, ktorá predstaví osem slovenských krajských miest prostredníctvom ľudí, ktorí v nich žijú dlhodobo a sú ich súčasťou.

Prvú časť dokumentu, ktorý je jedným z mnohých programov pripravovaných v RTVS k blížiacemu sa 30. výročiu Slovenskej republiky, odvysiela Dvojka v nedeľu 30. októbra o 20.10 h.

Tóth, Kočšová aj Benetin

Každým z krajských miest budú divákov sprevádzať zaujímavé osobnosti, ich autentickí obyvatelia.

V prvej časti nás Košicami prevedie sprievodca Milan Kolcún, moderný a inovatívny prístup k budovaniu verejných priestorov predstavia Zuzana Révészová a Viktória Mravčáková a atmosférou a vôňami mesta nás prevedie jedna z najvýznamnejších parfumérok v Európe Eva Škovranová.

BB (18)-2.jpg

Druhou epizódou nás uličkami Prešova prevedú okrem iných aj Katka Koščová i jej sestra, herečka Veronika Husovská s manželom, hudobným skladateľom Martinom.

V Žiline sa stretneme aj s hercom Jánom Dobríkom, v Trenčíne napríklad s Rasťom Pavlikovským, v Nitre aj s herečkou Evou Pavíkovou, v Trnave napríklad so spisovateľkou Luciou Chrenko, v Banskej Bystrici aj s olympionikom Matejom Tóthom a Bratislavou nás prevedie architekt a hudobník Juraj Benetin, ale aj spisovateľ a textár Daniel Hevier.

Cieľom našej novej dokumentárnej série je predstaviť každé krajské mesto prostredníctvom ľudí, ktorí v ňom priamo žijú a sú dlhodobo jeho súčasťou.

Zachytiť dobu, miesta či atmosféru príbehmi jednotlivca, pretože príbehy jednotlivcov formujú mesto a rovnako tak mesto svojimi príbehmi formuje jednotlivca. Pokúsime sa objaviť mesto a jeho (stáročiami formované) genius loci,“ uviedol šéfdramaturg dokumentárnej a vzdelávacej tvorby RTVS Ondrej Starinský.

Pocity a obľúbené miesta namiesto čísiel

Diváci série Moje miesta – príbeh mesta namiesto informácií a čísiel spoznajú pocity, ktoré ľudia zo svojho mesta majú, kam v ňom radi chodia a čo sa im na ich meste páči.

Nové dokumenty ukážu aj ikonické miesta a vizuálne atraktívnym spôsobom zachytia život mesta v prítomnosti – čím daná metropola žije.

Dokumentárnu sériu Moje miesta – príbeh mesta odvysiela Dvojka od 30. októbra každú nedeľu o 20.10 h.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia