Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria
Úvod Novinky Filmy a seriály
Gratulujeme. Obrovský úspech slovenskej režisérky Terezy Nvotovej
Gratulujeme. Obrovský úspech slovenskej režisérky Terezy Nvotovej

Gratulujeme. Obrovský úspech slovenskej režisérky Terezy Nvotovej

Mladá filmárka získala v zahraničí prestížnu cenu. Jej snímka Svetlonoc už čoskoro aj v našich kinách.

Režisérku Terezu Nvotovú ocenili prestížnou cenou vo švajčiarskom Locarne. Prevzala si Zlatého leoparda v kategórii Najlepší film.

Snímku Svetlonoc uvidia už čoskoro aj slovenskí diváci v kinách, neskôr aj diváci RTVS. Svetlonoc je mysteriózna dráma, v ktorej si zahrali viaceré známe mená.

Hlavnou postavou je Šarlota, ktorá sa vracia do rodnej dediny v slovenských horách. Pred mnohými rokmi odtiaľto za nejasných okolností utiekla.

Zistí, že celý čas ju považovali za mŕtvu a ľudia sa obávajú, že jej návrat prebudí bosorku, ktorá podľa legiend straší v okolitých lesoch.

Skvelá zápletka, tajomstvá aj známe mená

Šarlota nájde spriaznenú dušu v bylinkárke Mire, ktorá sa do dediny prisťahovala len nedávno. Snaží sa zahojiť Šarlotinu boľavú dušu a zoznamuje sa s liečivou silou miestnej prírody.

Svetlonoc

Film je popretkávaný mnohými tajomstvami, ktoré diváka okamžite vtiahnu. Stará historka o bosorke znova ožíva, v maštaliach hynú zvieratá a dedinou sa začínajú šíriť správy o holohlavom netvorovi. Dedinčania obvinia mladé ženy z bosoráctva.

Scenár k Nvotovej filmovej novinke napísala Barbora Námerová. V snímke si zahrala Natália Germani, Eva Mores, Juliana Oľhová, Marek Geišberg, Peter Ondrejička a ďalší.

Svetlonoc príde do slovenských kín koncom septembra.

Foto: Instagram.com/tereza_nvotova

Živé vysielanie ??:??

Televízia