Úvod Novinky Šport
Argentína má titul majstra sveta a Messi večnú slávu

Pozrite si zostrih gólov finálovej drámy MS vo futbale 2022, na ktoré sa nezabudne.

Fenomenálne finále futbalového šampionátu v Katare, aké nemá obdoby!

Po nesmierne dramatickom zápase medzi Argentínou a Francúzskom, ktorý musel rozhodnúť až penaltový rozstrel, sa v slzách šťastia utápajú hráči La albiceleste.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

O fantastické finálové momenty sa postarali najmä dve hviezdy svetového futbalu - Lionel Messi a Kylian Mbappé.

Argentínsky futbalový boh si zapísal ďalšie dva góly do osobných štatistík, mladý francúzsky zázrak Kylián Mbappé dokonca hetrik.

Pozrite si góly vo finále MS vo futbale 2022 v Katare (v riadnom hracom čase aj v predĺženiach):

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

12 gólov počas najkrajšieho dňa šampionátu

Finále MS vo futbale 2022 napísalo najkrajšiu reklamu na futbal. V lukratívnom finále medzi Francúzskom a Argentínou padlo dohromady 12 gólov (ak rátame aj penalty).

Skóre otvoril v prvom polčase nikto iný ako Lionel Messi. Po odpískaní penalty prekonal Huga Llorisa.

V 36. minúte po nádhernej akcii pridal druhý gól Argentínčanov Di Maria. Nakoľko zverenci trénera Scaloniho v prvom polčase vygumovali francúzsku ofenzívu a rozobrali jej defenzívu, zdalo sa, že titul majú na dosah.

Prišiel však druhý polčas a 80. minúta, v ktorej sa hviezdny mladík Kylian Mbappé nemýlil z pokutového bodu a znížil na 2:1. O minútu neskôr pridal ďalší gól a potvrdil svoju futbalovú genialitu.

V nadstavenom čase sa v 108. minúte opäť presadil Messi a v 118. minúte zase gólovo kontroval svojmu spoluhráčovi z tímu PSG Kylian Mbappé.

Infarktové predĺženie viac gólov neprinieslo a rozhodli až dramatické penaltové rozstrely. Pozrite si ich zostrih.

Ako prvý sa za Les Bleus presadil opäť Kylian Mbappé - zaklincoval tak svoj 8.gól v 7 zápasoch na MS vo futbale 2022.

Argentínu k majstrovskému titulu posunuli góly Messiho, Dybalu, Paredesa a Montiela. Za zverencov Didiera Dechampsa skóroval už iba Muani a úradujúci majster sveta z Ruska 2018 musel skloniť hlavu pred novým majstrom sveta z Južnej Ameriky.

Fenomén Messi

Po Diegovi Maradonovi je Lionel Messi futbalovým fenoménom z Argentíny, ktorý sa navždy zapíše nielen do dejín futbalu, ale aj športu.

Na svojom piatom a veľmi pravdepodobne poslednom svetovom šampionáte strelil v 7 zápasoch 7 gólov.

Celkovo má argentínsky futbalový boh na svojom konte 13 gólov za 26 mundialových zápasov.

Ako kapitán La albiceleste priviedol národný tím k tretiemu titulu majstrov sveta po 36 rokoch čakania.

Na MS vo futbale 2022 sa stal navyše aj držiteľom Zlatej lopty - najlepším hráčom celého turnaja.

25 50 75 90

Galéria

Angel Di Maria strieľa gól LLorisovi.jpg Lionel Messi proti francúzskym hráčom.jpg Argentínski futbalisti v kúpke radosti.jpg Radosť argentínskych hráčov po druhom góle Francúzom.jpg Lionel Messi si stavia loptu na penaltu.jpg Zápas Francúzsko - Argentína.jpg Angel Di Maria po góle Francúzom.jpg Kylian Mbappé si stavia loptu na penaltu.jpg Futbalový zázrak Kylian Mbappé.jpg Radosť Kyliana Mbappého po góle do siete Argentíny.jpg Hviezda Kylian Mbappé.jpg Messi versus Lloris.jpg Argentína oslavuje titul majstra sveta.jpg Držiteľ Zlatej lopty na MS vo futbale 2022 Lionel Messi.jpg Argentína - majstri sveta na MS vo futbale 2022.jpg Lionel Messi sa teší z trofeje majstra sveta.jpg