Začal sa predpredaj vstupeniek na koncerty SOSR

Články

Začal sa predpredaj vstupeniek na koncerty SOSR

14. 11. 2017 16:00

Za vstupy na koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu (SOSR) zaplatia záujemcovia, symbolické vstupné. 
 
RTVS sa tak vráti k osvedčenému spôsobu z minulosti, keďže voľný vstup spôsoboval v praxi problémy. Návštevníci si v predchádzajúcich sezónach zarezervovali lístky, ktoré boli zadarmo, avšak na koncerty neprišli, takže v sále bolo veľa prázdnych miest a skutoční milovníci hudby sa na podujatia nedostali. Umelci, ktorí prichádzali hosťovať na koncerty SOSR, sa v zahraničí s voľným vstupným na koncerty klasickej hudby veľkého orchestra nestretli. „Zavedením symbolického vstupného chceme umožniť milovníkom umenia komfortnejší prístup k vstupenkám a zároveň poskytnúť dôstojný umelecký zážitok. Verím, že verejnosť tento krok ocení a naďalej nám zachová svojou účasťou na našich koncertoch priazeň,“ poznamenala vedúca Odboru hudby a špecializovaných programov Zuzana Adamkovičová. 

Cena lístka je 5 eur, pre dôchodcov, študentov a držiteľov ZŤP preukazu 2 eurá. V tejto súvislosti RTVS zriadila novú webovú stránku www.koncertyrtvs.sk. Na nej budú postupne pribúdať všetky koncerty, ktoré sa budú konať v budove Slovenského rozhlasu pod hlavičkou RTVS.

Aktuálna 89. koncertná sezóna SOSR láka svojou pestrosťou. Publiku počas nej orchester sprístupní tvorbu slovenských i zahraničných autorov, pričom sa bude špecializovať na repertoár romantizmu a hudby 20. a 21. storočia. Okrem dvoch rozhlasových dirigentov – hlavného Maria Košika a Adriana Kokoša, prizve hosťujúcich zo zahraničia - Boian Videnoff, Karsten Januschke, Benjamin Bayl a taktiež domácich ako sú Ondrej Olos, Marián Lejava, Konstantin Ilievsky, Rastislav Štúr. Výnimočným darčekom pre publikum i rozhlasových poslucháčov budú zahraniční hviezdni sólisti - violončelista Alexey Stadler, flautista Massimo Mercelli, klavirista Vag Papian, klarinetista Pablo Barragán či slávny český husľový virtuóz Pavel Šporcl. Predstavia sa tiež špičkoví domáci umelci - klaviristka Magdaléna Bajuszová, huslisti Milan Paľa, Juraj Tomka, ale i renomované zborové telesá ako Detský a dievčenský spevácky zbor SRo, Slovenský filharmonický zbor a Český filharmonický zbor Brno.
 

Živé vysielanie
??:??

Televízia