Práve vysielame Zobraziť celý program

21:44 - 23:24 dráma
Dôverní nepriatelia

Mladý idealistický dôstojník velí francúzskej základni v Alžírsku, ktoré bojuje za svoju nezávislosť od Francúzska. Spriatelí sa tam s veteránom, ktorý už dávno stratil všetky ilúzie a s miestnym mladíkom, ktorý bojuje v ich jednotke. Postupne zisťuje, že vojna, a zverstvá, ktoré prináša, sú nesmierne vzdialené od ideálov, s ktorými do Alžírska prišiel. So spojencov sa stávajú nepriatelia a z údajných nositeľov pokroku krutí barbari.

nasleduje

23:26 - 00:41 dráma
Ruky bozkávam

Dragiovci vyvraždili celú rodinu Vitalianovcov, ostala len Agnese a dcéra Felicita. Agnese už nemá čo stratiť a rozhodne sa, že počas procesie Dona Gilla zastrelí. Zverí sa tým Gabrielle, ale tá ju odhovára a chce riešiť veci právnou cestou. Navštívi sudcu Richarda Blakea, ktorý má prípad na starosti a rozpovie mu celý príbeh rodiny. Aj keď všetci vedia, aká je pravda, Gabriella musí zohnať dôkazy. Nezostáva jej nič iné, len sa pokúsiť nájsť Marie-Rosu a požiadať ju o svedectvo. Obáva sa však, že ak to nestihne do procesie, Agnese vykoná, čo sľúbila a nikto jej v tom nezabráni. Keď už stráca všetku nádej, vyhľadá ju Louise, Ruggerova manželka, ktorá má dôkaz, že Dragiovci zavraždili advokáta Lettieriho a takisto sa nečakane objaví aj ďalšia svedkyňa, Marie-Rose. Gabriella vie, že už nič nezabráni tomu, aby boli Dragiovci konečne potrestaní.

Práve vysielame Zobraziť celý program

22:22 - 00:57 dráma
Stalker

Filozoficko-poetická meditácia o základných životných hodnotách vznikla na podklade sci-fi poviedky bratov Strugackých. Hlavným hrdinom príbehu z postapokalyptického sveta je Stalker - sprievodca tajomnou Zónou. Zóna je územie neznámeho pôvodu, v ktorom sa plnia sny, ale aj strácajú životy. Zóna ponúka cestu k sebapoznaniu, ale aj k zatrateniu. Stalker sem privedie Profesora a Spisovateľa, intelektuálny výkvet spoločnosti, ktorá je už dávno v troskách. Cesta Zónou sa premieňa na Odyseu do ich duší. Počas nej traja muži vzájomne konfrontujú svoje názory na svet, zmysel a hodnoty života v nádeji, že v čarovnej miestnosti uprostred Zóny nájdu odpovede na všetky otázky. Na MFF Cannes získal film Cenu ekumenickej poroty.

nasleduje