Práve vysielame Zobraziť celý program

12:21 - 13:51 publicistika

nasleduje

13:58 - 14:28 publicistika
Postav dom , zasaď strom

Magazín pre všetkých, ktorí sa radi púšťajú do budovania a prerábania, ale aj pre tých, ktorí si radi všeličo vyrobia sami, doma či v záhrade. Predstavuje rôzne zaujímavé, kreatívne a nenáročné koníčky, ktoré dokážu ľuďom zmysluplne vyplniť voľný čas a zároveň v rodinách vyčariť atmosféru pohody a radosti. S namnožením výpestkov na živý plot vám v ďalšom vydaní relácie poradí odborník zo SOŠ záhradníckej v Malinove. Jozef Pročka vám tentokrát predvedie vyvetvovaciu reťazovú pílu, ktorá určite príde vhod všetkým záhradkárom, ktorí potrebujú odrezať vetvy umiestnené vysoko nad zemou. Ukážeme vám aj vrúbľovanie hrušiek, pretože týmto spôsobom môžete získať nové odrody ovocných stromov. Pre šikovné ručičky ponúkne Zuzana Almáši Koreňová trendovú brošňu, vyrobenú šitým plstením. Chutnému exotickému ovociu hurmikaki neodolali ani naši záhradkári a tak ho stále častejšie vidíme pestovať aj v našich záhradách. Poradíme vám, ako sa toto obľúbené ovocie dá rozmnožiť.

Práve vysielame Zobraziť celý program

13:09 - 14:15 dráma
Postup

Televízny film. V istom malom slovenskom mestečku žije všetko v znamení boja miestneho futbalového klubu o postup do 1.ligy. Tento boj sa neobíde bez porušovania zásad a etiky socialistického športu. Časť funkcionárov tohto klubu sa snaží zatiahnuť do svojej nečistej hry aj poslanca SNR. Poslanec však včas prehliadne ich zámery a usiluje sa zjednať vo futbalovom klube nápravu. Snaha funkcionárov podplatiť poslanca sa vráti na ich hlavy ako bumerang a v klube zavládne opäť športový duch.

nasleduje

14:17 - 14:43 publicistika
Orientácie

Radikáli z Islamského štátu brutálne popravili v Líbyi 21 egyptských kresťanov. Kresťania vstúpili do 40 dňového pôstneho obdobia, v ktorom sa pripravujú na sviatky Veľkej noci. Nedeľa 8. februára bola prvým medzinárodným dňom modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Ide o spoločnú iniciatívu viacerých rehoľných kongregácií za podpory Vatikánu. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru, pod vedením ordinára OZ a OS SR Mons. František Rábek, už po trinásty raz udelila cenu Fra Andželiko deviatim osobnostiam a jednému speváckemu zboru. "Mons. Roncalli a jeho apoštolské poslanie v Bulharsku“ je nová publikácia Kirila Kartalova, ktorú predstavili v Bulharskom kultúrnom inštitúte v Bratislave. Kniha z historicko – diplomatického hľadiska podrobne opisuje desaťročné pôsobenie Andžela Ronkalliho – neskoršieho pápeža Jána XXIII. - dnes svätého - v Bulharsku, kde sa začala jeho diplomatická kariéra. Pred pár dňami zavítal na Slovensko známy taliansky profesor politickej ekonómie Lugiano Bruni, aby vo svojej knihe „Cena nezištnosti“ predstavil nový pohľad na realitu dnešného sveta poznačeného finančno-morálnou krízou. "Lúče otcovstva" je názov filozoficko-poetickej hry jednej z najväčších osobností 20. a 21. storočia Karola Wojtyłu, známeho pápeža Jána Pavla II., ktorú Teatro Colorato uviedlo v celoslovenskej premiére. Slovenský parlament v minulom roku prijal novelu ústavy, ktorá posilnila ochranu manželstva a rodiny. Otázky pro rodinnej politiky otvorila konferencia s názvom Rodina a ekonomika.