Práve vysielame Zobraziť celý program

21:51 - 23:19 dráma
Tajomné hory

Z banky ukradnú 1,4 milióna eur a v malom horskom mestečku dôjde k vražde. Jej vyšetrenie má na starosti miestny inšpektor Frank Koops, ktorý sa ale viac zaujíma o to, aby zabránil súrodencom obete v pomste. Vtedy do mestečka prichádza aj krásna a elegantná policajná komisárka Miriam...

nasleduje

23:22 - 00:12 dráma
Dempsey a Makepeacová

Z času na čas sa prípady na seba podobajú ako vajce vajcu. Nakoniec je však celkom jasné, ako je nemožné dvakrát vstúpiť do tej istej rieky. Ani teraz sa vyšetrovanie smrti neobíde bez odhalenia iných úmyslov. Falšované bankovky stačí iba preprať a zločinci budú raz a navždy za vodou. Dempsey s Makepeacovou však budú proti.

Práve vysielame Zobraziť celý program

22:51 - 23:18 publicistika

nasleduje

23:18 - 23:34 dokument
Festivaly 2016

Fest Anča 2016 je už deviaty rok etablovaným sviatkom animovaného filmu, ktorý má svoje renomé aj v porovnaní so zahraničnými festivalmi. Udržuje si však neformálnu atmosféru malého festivalu so stanovým mestečkom, bez zbytočných formalít a punkovou atmosférou, ale pritom ponúka prvotriedny program a mená svetových animátorov ako bratia Quayovci či Steven Woloshen. Festival podrobne predstavia jeho riaditeľka Žofia Bosáková a za program Maroš Brojo. Súťažiť mohli opäť krátke animované filmy z celého sveta, nové slovenské filmy a videoklipy. Napríklad aj film Mila Fog od Marty Prokopovej, víťazky slovenskej sekcie. O potenciáli slovenských animákov povie viac porotkyňa Vanja Andrijević o svoje dojmy z hlavnej medzinárodnej súťažnej sekcie predstaví porotca Thomas Renolder. Súčasťou Fest Anče je už tretí rok aj podujatie venované počítačovým hrám Game days a ich prepojeniu so svetom animácie, ktoré predstaví Pavol Buday. Významným hosťom bolo poľské štúdio Platige Image, priekopníci v počítačovej animácii a špeciálnych efektoch. Nemohol chýbať ani sprievodný program v podobe koncertov, workshopov, masterclassov, prezentačných stretnutí a tradične: Karaoke battle.