Druhý ročník Letného kina POD PYRAMÍDOU

Druhý ročník Letného kina POD PYRAMÍDOU

Všetci fanúšikovia kvalitných filmov si opäť budú môcť vychutnať jedinečné filmové snímky v Letnom kine POD PYRAMÍDOU na terasách budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave. Letné filmové projekcie sa budú konať pravidelne každú nedeľu od 10. júla až do 4. septembra. Vstup na všetky filmové predstavenia je voľný.

Program Letného kina POD PYRAMÍDOU


2015 Holandsko; thriller, komédia

Udalosť na Facebooku https://www.facebook.com/events/623756771117608/
Nájomný vrah Schneider dostáva zákazku presne v deň svojich narodenín. Jeho cieľom je spisovateľ Ramon Bax. Film získal cenu v hlavnej súťaži MFF Locarno.


2014 Francúzsko-Belgicko; komediálna-dráma

Jedného dňa objaví učiteľ hudby u tínedžerky Pauly spevácky talent a odporučí jej účasť na súťaži Radio France. Problém je však v tom, že Paula je dcérou nepočujúcich rodičov, ktorí sú odkázaní na jej pomoc. K tomu si prirátajme mladého spolužiaka, do ktorého je Paula zamilovaná a dilema je na svete. Opustiť rodinu, ktorá je na jej prekladoch do posunkovej reči takmer závislá a vydať sa za vlastným snom, alebo plniť úlohu vďačnej dcéry a vzdať sa kariéry? Cesta k splneniu sna je náročná, no vôbec nie nemožná... Ocenenia: Cesar - Najsľubnejšia herečka.


2015 Japonsko; rodinná dráma

Rodinná (melo)dráma, ktorá na čechovovskom pôdoryse domu, záhrady a štyroch sestier skladá poctu mágii všednosti. Tri sestry žijú spoločne vo veľkom dome v meste Kamakura. Keď ich otec, ktorý od rodiny odišiel pred pätnástimi rokmi zomrie, cestujú na vidiek na pohreb, kde spoznajú svoju plachú nevlastnú sestru. Koreeda svojim formálne precíznym a empatickým filmom definitívne potvrdzuje, že je dôstojným nástupcom japonských majstrov Kona Ičikawu a Jasudžira Ozua.


2015 Francúzsko; komediálna-dráma

Dvaja tínedžeri na zbesilo pomalej ceste po Francúzsku vo vozidle, ktoré poteší všetkých domácich majstrov. Drobný Mikrób a vynaliezavý Gasoil sú tak trochu nenápadní mladíci. Predstava, že budú musieť dva mesiace blížiacich sa prázdnin stráviť so svojimi rodinami, ich vôbec neláka. Ale ako uniknúť pred nudnou rutinou? Napríklad tak, že vezmete motor z kosačky, niekoľko drevených súčiastok a postavíte neortodoxné vozidlo - niečo medzi karavanom a záhradným domčekom. V ňom zamierite na netradičný dobrodružný road trip naprieč Francúzskom. Sloboda volá ;).


2014 USA; dráma

Chlapčenstvo je výnimočný film. Príbeh o dospievaní jedného obyčajného chlapca chcel režisér Richard Linklater natočiť čo najpoctivejšie a preto na ňom pracoval dvanásť rokov. Ocenenia: Oscar - herečka vo vedľajšej úlohe, Zlatý Glóbus - najlepšia dráma, réžia a herečka vo vedľajšej úlohe, Berlinale – Strieborný medveď za réžiu, Bafta – najlepší film, réžia a herečka vo vedľajšej úlohe

Kapacita Letného kina POD PYRAMÍDOU je z bezpečnostných dôvodov limitovaná na maximálne 300 miest. Zmena programu vyhradená. V prípade nepriaznivého počasia budú návštevníci upovedomení o náhradnom termíne premietania.

Živé vysielanie ??:??

Televízia