Slovensko – Nemecko dnes LIVE (príprava na MS v hokeji 2023)

Slovensko – Nemecko

Slovensko prehralo s Nemeckom 3:4. Góly našich strieľali postupne Kňažko, Lantoši a Pánik. Duel ste mohli sledovať na stanici :ŠPORT a na webe RTVS.sk online.

Zverenci Craiga Ramsayho prehrali už tretí zápas za sebou, pred týždňom podľahli dvakrát Česku. Jediné víťazstvá zaznamenali v úvode kempu pred šampionátom, keď porazili Švajčiarsko 2:0 a 3:2.

Pred vypredaným hľadiskom v Žiline sa ujali Slováci vedenia už v 5. minúte, kedy rozvlnil sieť Nemecka Samuel Kňažko. Odvtedy však triafali do čierneho len Nemci.

Naši sa opäť gólovo presadili 45. minúte, keď na 2:3 znižoval Lantoši. O desať minút neskôr ale zvýšil na 4:2 Kahun. Minútu pred koncom stanovil finálne skóre zápasu 3:4  Richard Pánik.

Slovensko – Nemecko 3:4 (1:1, 0:2, 2:1 )

Góly: 5. Kňažko (Tamáši, Kudrna), 45. Lantoši (z tr. strieľania), 59. Pánik (Lantoši, Gernát) - 17. Kahun, 30. Bokk, 33. Fischbuch (Schmölz, Kammerer), 55. Kahun (Bokk).

Rozhodovali: Hronský, Štefik - Synek, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5046 divákov.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Slovenskí reprezentanti sa zajtra presunú do Trenčína, kde odohrajú s Nemeckom odvetný zápas.

Aj z tohto stretnutia prinesieme priamy prenos a duel si budete môcť vychutnať aj online prostredníctvom nášho livestreamu.

Všetky podstatné informácie o príprave na svetový šampionát prinesieme v spravodajských blokoch Góly-body-sekundy.

Detailné informácie o turnaji ponúkame aj na špecializovanej podstránke venovanej MS v hokeji 2023.