Úvod Novinky EURO 2020
Fantastický výsledok na úvod. Slovensko zdolalo Poľsko

Slovenská futbalová reprezentácia vyhrala v prvom zápase na EURO 2020 nad Poľskom 2:1.

E-skupina, 1. kolo, Štadión Krestovskij

Poľsko - SLOVENSKO 1:2 (0:1)

Góly: 46. Linetty - 18. Szczęsny (vlastný), 69. Škriniar.

Poľsko: Szczęsny - Bereszyňski, Glik, Bednarek - Jóžwiak, Krychowiak, Linetty (Frankowski), Rybus (74. Puchacz) - Klich (85. Moder), Zieliňski (85. Šwiderski) - Lewandowski

Slovensko: Dúbravka - Pekarík (79. Koscelník), Šatka, Škriniar, Hubočan - Kucka, Hromada (79. Hrošovský) - Haraslín (87. Ďuriš), Hamšík, Mak (87. Suslov) - Duda (90.+2 Greguš)

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

"Je to fantázia, nedá sa to opísať. Málokto čakal, že si dnes odnesieme víťazstvo, ale išli sme si za ním. Určite nám pomohlo vylúčenie Krychowiaka, ale vkročiť takto na majstrovstvá Európy je úžasné," hodnotil stretnutie s Poliakmi kapitán našich Marek Hamšík.

Zverenci Štefana Tarkoviča sa ujali vedenia v 18. minúte.

Skvelú individuálnu akciu predviedol Róbert Mak, ktorý sa na ľavom krídle zbavil dvoch protihráčov, vnikol s loptou do pokutového územia, vystrelil a lopta skončila v sieti.

Gól pripísali ako vlastný poľskému brankárovi Szczesnemu.

Poliaci odpovedali v prvej minúte druhého polčasu, keď Dúbravku prekonal Linetty.

V 62. minúte fauloval Jakuba Hromadu poľský stredopoliar Grzegorz Krychowiak, inkasoval druhú žltú kartu a musel predčasne opustiť hraciu plochu.

Slovensko využilo presilovku o sedem minút neskôr zásluhou presného zásahu stopéra Milana Škriniara, ktorý pravačkou skóroval na konečných 2:1.

Slovenskí reprezentanti získali do tabuľky E-skupiny tri body. Po prvom kole im v nej patrí prvá priečka.