Úvod Novinky MS v hokeji 2021
Nemecko postúpilo do semifinále. Švajčiarov porazili v nájazdoch

Nemecko porazilo Švajčiarsko 3:2 po samostatných nájazdoch a postúpilo do semifinále na MS v hokeji.

Švajčiarsko - Nemecko 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)

Góly: 16. Untersander (Alatalo, Kurashev), 34. Herzog (Scherwey, Bertschy) - 38. Kühnhackl (Rieder, Nowak), 60. Gawanke (Kahun, Noebels), rozhodujúci sam. nájazd Noebels.

Švajčiarsko: Genoni - Untersander, Jerome Moser, Diaz, M. Müller, Loeffel, Siegenthaler, Rod, Alatalo - Ambühl, Hischier, Kurashev - Simion, Corvi, Hofmann - Meier, Vermin, Andrighetto - Herzog, Bertschy, Scherwey

Nemecko: Niederberger - Seider, M. Müller, Holzer, J. Müller, Nowak, Wagner, Bergmann, Gawanke - Pföderl, Reichel, Noebels - Plachta, Kahun, Eisenschmid - Rieder, Loibl, Kühnhackl - Peterka, Kastner, Krämmer

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Hokejisti Nemecka postúpili do semifinále MS v Rige. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase zvíťazili nad Švajčiarskom 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Marcel Noebels.

Švajčiari viedli počas zápasu už 2:0, no Nemci napokon zúročili väčšiu streleckú prevahu a na 2:2 vyrovnali počas hry bez brankára v 60. minúte.

V predĺžení mali oba tímy viacero sľubných šancí, ale o víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy.

V nich Noebels prekonal brankára Leonarda Genoniho efektným zakončením a posunul Nemcov medzi štyri najlepšie tímy MS. Pre Švajčiarov sa šampionát skončil.