Seriál Priznanie
Seriál Priznanie
Úvod Novinky Osobnosti
Vnuk slovenskej filmovej legendy našiel lásku a domov v Záhrebe
Vnuk slovenskej filmovej legendy našiel lásku a domov v Záhrebe

Vnuk slovenskej filmovej legendy našiel lásku a domov v Záhrebe

V hlavnom meste Chorvástka sme sa boli pozrieť s našou kamerou.

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Napriek pandémii a odporúčaniu epidemiológov, aby sme aj tento rok viac dovolenkovali doma, si mnohí Slováci nenechajú ujsť šancu navštíviť „slovenské more".

Jadran patrí už dlhé roky k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Lebo je krásny. Lebo je blízko. Lebo jazyk, tradície a nátura Chorvátov nám nie je vôbec cudzia. Chorvátsko je tiež domovom slovenskej národnostnej menšiny.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


V relácii Dedovizeň sme vám predstavili vnuka známeho herca Karola Machatu a úspešného prekladateľa Martina Machatu. V hlavnom meste Záhreb pôsobí ako lektor slovenského jazyka a literatúry na miestnej filozofickej fakulte.

Záhreb ako tip na výlet

Machata je tiež lektorom jediného časopisu Slovákov v Chorvátsku. Za jednu zo svojich najväčších srdcoviek označuje preklad literatúry z a do chorvátskeho jazyka. Poďte sa s nami pozrieť, ako a čím žije. Reláciu Dedovizeň môžete sledovať zadarmo a bez reklamy v našom online archíve.

Záhreb, hlavné mesto Chorvástka

Hlavné mesto Chorvástka - Záhreb, zdroj foto: Shutterstock

V epizóde z Chorvátska uvidíte aj miesta zničené nedávnym zemetrasením. Záhreb zároveň dávame ako tip na výlet. Krásne je nielen chorvátske pobrežie, ale aj jeho vnútrozemie, vrátane hlavného mesta.


Živé vysielanie ??:??

Televízia