Úvod Novinky Osobnosti
Ján Žgravčák sa stal novým riaditeľom športu RTVS
Ján Žgravčák sa stal novým riaditeľom športu RTVS

Ján Žgravčák sa stal novým riaditeľom športu RTVS

Sekciu športu RTVS viedol od januára 2018 do 12. septembra 2022 Matej Hajko.

Novým riaditeľom sekcie športu RTVS sa od 13. septembra 2022 stal bývalý redaktor a moderátor Ján Žgravčák. „Ako som predtým deklaroval, chcem sa  v manažmente obklopiť  ľuďmi, ktorých poznám a s ktorými som v minulosti spolupracoval. Pán Žgravčák má veľmi úspešnú kariéru, prešiel si viacerými pozíciami v rámci RTVS, ako aj v externom prostredí. Myslím si, že bude pre RTVS prínosom. Mnohí ľudia na sekcii športu ho poznajú, čo bolo aj na úvodnom stretnutí vidieť. Samozrejme, ďakujem pánovi Hajkovi za odvedenú prácu. Iste nebolo v danom čase jednoduché spustiť televízny športový okruh. Verím, že nájdeme priestor, aby sme s pánom Hajkom spolupracovali aj naďalej,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Ján Žgravčák bol v minulosti dlhoročnou súčasťou športovej redakcie RTVS, kde pôsobil ako moderátor, komentátor a redaktor. V RTVS bol moderátorom relácie Góly – body – sekundy, Pozor, zákruta! či štúdií k športovým prenosom a ďalších programov. Pôsobil aj ako hovorca jednej z automobiliek.

JanZgravcak_PidanyPhoto-06198.jpg

„Som rád, že sa vraciam do známeho prostredia, medzi známych ľudí, s ktorými som spolupracoval vyše 20 rokov. Šport v RTVS je veľmi silná značka a garancia kvality a verím, že sa bude naďalej modernizovať a prepláva spolu s RTVS do nových moderných vôd. Je to pre mňa veľká výzva, na ktorú som veľmi rád zareagoval pozitívne,“ povedal nový riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.

„Päť rokov v RTVS bolo veľmi intenzívnych, a to od vzniku sekcie až po vybudovanie samostatnej športovej televízie. Museli sme nanovo vyskladať kolektív a nastaviť fungovanie v rámci celej sekcie športu. Som vďačný, že všetci moji spolupracovníci tieto procesy a zmeny chápali a vďaka tomu všetko úžasne fungovalo. Všetkým kolegom ďakujem za spoluprácu a za to, že mali zmysel pre celý systém, ktorý sme, športovou terminológiou povedané, chceli hrať na tomto ihrisku,“ povedal Matej Hajko.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia