Úvod Novinky Šport
MS v hokeji 2023 exkluzívne s RTVS. Bohatý program s novinkami
MS v hokeji 2023 exkluzívne s RTVS. Bohatý program s novinkami

MS v hokeji 2023 exkluzívne s RTVS. Bohatý program s novinkami

Okrem všetkých 64 zápasov a štúdií je pripravená aj Citronáda s Richardom Lintnerom.

Už 12. mája vypukne hokejový ošiaľ a jedinečnú atmosféru na štadiónoch vo Fínsku a Lotyšsku prinesie divákom a poslucháčom RTVS v priamych prenosoch na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko.

„Už tradične sme v RTVS k prípravám vysielania MS pristúpili s nesmiernou radosťou. Tento rok je navyše spojený s 20. výročím zisku bronzu zo šampionátu v roku 2003, ktorý sa konal taktiež vo Fínsku.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Verím, že slovenská reprezentácia sa prebojuje zo základnej skupiny v Rige a vo fínskom Tampere sa opäť budeme tešiť medailového úspechu,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Komplexné informácie priamo z dejiska šampionátu

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov pričom v televíznom vysielaní ponúkne 34 priamych prenosov.

Zvyšných 30 zápasov v základných skupinách, ako aj štvrťfinálové duely, ktoré sa hrajú súbežne, ponúkne divákom zo záznamu. Všetky zápasy bude možné sledovať naživo aj online na webe rtvs.sk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige sú jedným z tohtoročných vrcholov aj pre rozhlasovú športovú redakciu, čo odzrkadľuje aj objem a pestrosť informácií, ktoré Rádio Slovensko prinesie priamo z dejiska šampionátu.

„Diváci RTVS dostanú príležitosť vidieť kvalitné priame prenosy a my sa budeme snažiť prekonať už aj tak dosť vysoko nastavenú latku za tie desaťročia, čo ponúkame priame prenosy z vrcholných hokejových podujatí.

V lotyšskej Rige bude gro našej činnosti, keďže pokrývame najmä účasť slovenského tímu. Diváci, samozrejme, neprídu ani o zápasy z Tampere. Po skončení základných skupín sa náš štáb presunie do Fínska, kde, dúfajme, bude sledovať úspešnú cestu našich hokejistov za dobrým umiestnením,“ hovorí riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.

Komentátori, reportéri aj experti

Všetky zápasy bude v televíznom vysielaní sprevádzať hokejové štúdio Majstrovstiev sveta. RTVS ponúkne divákom priamo z dejiska aj vstupy expertného tímu.

Divákom sa budú aj v tomto roku prihovárať Vladimír Országh, Ondrej Rusnák a Rastislav Konečný.

Komentátorského postu sa zhostia Pavol Gašpar a Marek Marušiak. Priamo z Lotyšska a Fínska sa prihlásia aj reportéri Dominik Križ, Patrik Mitas a Tomáš Zagiba.

MS v hokeji 2023 exkluzívne s RTVS

Zo štúdia v Mlynskej doline sa divákom prihovoria Oľga Konečná a Tomáš Košec, z pozície analytika Boris Valábik, Marián Gáborík a Tomáš Surový.

Za Rádio Slovensko bude dianie v Tampere a Rige monitorovať trojica redaktorov: Matúš Čunderlík, Adam Bohuš a Martin Balážik.

RTVS v novej pozícii na šampionáte

Prvýkrát na Majstrovstvách sveta získala RTVS aj pozíciu, ktorú diváci doteraz poznali skôr z prenosov NHL.

Je to reportér medzi striedačkami, ktorý je v najtesnejšom možnom kontakte s tímom, a aj keď sa s jeho jednotlivými členmi počas zápasu rozprávať nemôže, tak si môže všimnúť a divákom oznámiť detaily, ktoré ostali prenosovým kamerám skryté. Slovenskú premiéru na tomto poste zažije Ondrej Rusnák.

Opäť čerstvá Citronáda s Richardom Lintnerom

Citronáda

Každý deň počas trvania majstrovstiev sveta sa diváci môžu tešiť na zábavnú talkšou Richarda Lintnera Citronáda.

Hneď po Citronáde dostane priestor obľúbený základný spravodajský sumár dňa MS v kocke. Divákom ponúkne 30 minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom a dozvedia sa všetky podstatné informácie z daného hracieho dňa.

Novinka V kabíne

Novinkou bude relácia V kabíne. Ide o 15-dielny seriál z prostredia slovenskej hokejovej reprezentácie. Divákom predstaví prácu kustódov, masérov, trénerov a hráčov, ktorá často zostáva skrytá pred kamerami.

Nielen športových fanúšikov zoberie tam, kam zvyčajne kamery nemôžu, ako vyzerá príprava na zápas, kto má aké rituály, aké občerstvenie uprednostňuje, kde sa nachádzajú tréneri, kedy chodia medzi hráčov a množstvo ďalších zaujímavostí.

Slovenskí hokejisti po góle.

MS v hokeji 2023 aj v rozhlase

Bohatý sprievodný program ponúkne poslucháčom aj Rádio Slovensko. Okrem reportáží a živých vstupov bude do prúdového vysielania zaraďovať aj rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie.

Informácie z Majstrovstiev sveta bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch - Rádiožurnál, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách - Športžurnál.

V popoludňajšom prúdovom vysielaní Rádia Slovensko bude hokejový šampionát rezonovať v Téme popoludnia a v priebehu MS dostanú slovo aj hostia z hokejového prostredia.

V týždni od 8. do 12. mája odvysiela Rádio Slovensko „hokejový“ Príbeh na týždeň. Tesne pred začiatkom MS sa poslucháči môžu tešiť na tematicky ladenú reláciu K veci.

Slovenskí hokejisti počas prípravy na MS 2023

Hokejový šampionát aj online

RTVS prinesie všetky podstatné informácie a hokejové vysielanie aj v online prostredí na webe rtvs.sk, kde pripravila špeciálnu hokejovú podstránku.

Návštevníci na nej nájdu najnovšie aktuality zo šampionátu, štatistiky, tabuľky či program zápasov. Na webe bude možné tiež sledovať všetky zápasy, či už v priamom prenose alebo zo záznamu, a tiež zostrihy zo zápasov.

Plnohodnotný zážitok z MS v hokeji 2023 prinesie web aj pre užívateľov mobilných zariadení.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia