Úvod Novinky" Tipy z programu"
Živé športové prenosy sa vracajú na obrazovky RTVS

Živé športové prenosy sa vracajú na obrazovky RTVS

Fortuna liga začína v sobotu 13. júna prvým kolom skrátenej nadstavby.

Uvoľňovanie opatrení súvisiacich s koronakrízou postupne reštartuje pozastavené športové súťaže. Na situáciu reaguje aj RTVS a v júni sa môžu diváci na obrazovkách Dvojky tešiť na priame prenosy z futbalu, atletiky a tenisu.

Fortuna liga začína v sobotu 13. júna prvým kolom skrátenej nadstavby. Najvyššia slovenská futbalová súťaž sa na Dvojke objaví častejšie ako bolo pôvodne naplánované pred vypuknutím pandémie.

„Sme veľmi radi, že môžeme vyjsť v ústrety fanúšikom, ktorým chýbal živý televízny šport. V reštartovanej časti Fortuna ligy navyšujeme počet priamych prenosov a z každého kola odvysielame dva zápasy, jeden v sobotu a druhý v nedeľu. Taktiež prinesieme nielen finálový duel o Slovenský pohár-Slovnaft Cup, ale aj kompletný semifinálový program, teda prvé zápasy a odvety," priblížil vedúci odboru priamych športových prenosov Pavol Gašpar.

Živé prenosy od 11. júna

Diváci RTVS tak v júni uvidia šesť ligových futbalových priamych prenosov, štyri futbalové semifinálové zápasy Slovenského pohára, štyri fortunaligové magazíny a každú stredu po 21:00 pravidelné Štúdia šport špeciál, v ktorých sa rozoberie situácia v biatlone a zjazdovom lyžovaní, atletike, palubovkových športoch a v kanoistike, rýchlostnej aj na divokej vode. V utorok 16. júna odvysiela Dvojka žreb kvalifikácie Majstrovstiev Európy v hádzanej 2022, ktorých časť sa odohrá na Slovensku.

S priamymi prenosmi začína RTVS už vo štvrtok 11. júna, kedy do programu zaradila atletické Impossible Games z Osla s netradičnými bežeckými disciplínami, ktoré sú náhradou za dlhodobo plánovaný nórsky míting prestížnej Diamantovej ligy.

Skrátka neprídu ani fanúšikovia tenisu. Na obrazovkách Dvojky si v sobotu 20. júna môžu naživo pozrieť mužské aj ženské finále z tenisového turnaja Bratislava Open 2020.

„Požiadavka živej športovej emócie je obrovská. Vzniknutá situácia ukázala, o čom je televízny šport - ak nie je priamy prenos, tak šport pre fanúšikov pri televíznych obrazovkách ako keby neexistoval. Preto sme radi, že môžeme sprostredkovať aspoň zlomok z pôvodne naplánovaných priamych prenosov," poznamenal šéf športovej sekcie Matej Hajko s tým, že RTVS pozorne sleduje ďalší vývoj situácie. „Každý deň čakáme na nové informácie aj čo sa týka dokončenia prerušenej sezóny Európskej ligy, na ktorej vysielanie máme zakúpené práva," avizoval.

V júli RTVS prinesie napríklad finálový zápas Slovenského pohára-Slovnaft Cup a tiež najtradičnejšie a najslávnejšie slovenské futbalové derby Slovan Bratislava - Spartak Trnava v záverečnom kole Fortuna ligy.

Júnové vysielanie priamych športových prenosov na Dvojke:

11. 6. o 20:00 Impossible Games (náhrada mítingu Diamantovej ligy Bislett Games)

13. 6. o 17:45 Fortuna liga ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok

14. 6. o 17:45 Fortuna liga MŠK Žilina - Spartak Trnava

16. 6. o 16:50 Hádzaná - ME 2022 (muži): žreb kvalifikácie

16. 6. o 17:55 1. semifinále Slovnaft Cupu Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

17. 6. o 17:55 1. semifinále Slovnaft Cupu DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok

20. 6. o 13:00 Bratislava Open 2020 (tenis) finále dvojhry žien a dvojhry mužov

20. 6. o 17:45 Fortuna liga MŠK Žilina - Slovan Bratislava

21. 6. o 17:45 Fortuna liga MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok

23. 6. o 17:55 odveta semifinále Slovnaft Cupu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - Slovan Bratislava

24. 6. o 17:55 odveta semifinále Slovnaft Cupu MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda

27. 6. o 17:45 Fortuna liga MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava

28. 6. o 17:45 Fortuna liga MFK Ružomberok - MŠK Žilina

Živé vysielanie ??:??

Televízia