Úvod Novinky Tipy z programu
Voľby 2022 s RTVS: Veľký prehľad v televízii aj v rozhlase
Voľby 2022 s RTVS: Veľký prehľad v televízii aj v rozhlase

Voľby 2022 s RTVS: Veľký prehľad v televízii aj v rozhlase

Téme komunálnych aj krajských volieb sa budeme intenzívne venovať aj na rtvs.sk aj spravodajskom webe spravy.rtvs.sk.

Rozhlas a televízia Slovenska ponúkne divákom v súvislosti s nadchádzajúcim Komunálnymi a krajskými voľbami 2022 viaceré predvolebné diskusné relácie.


Špeciálnu pozornosť bude RTVS vo vysielaní venovať volebnému dňu a volebnej noci, kedy bude intenzívne mapovať dianie počas volieb aj po uzatvorení volebných miestností.

Postupne budeme zverejňovať aj výsledky. Špeciálne relácie odvysiela RTVS aj v nedeľnom vysielaní.

RTVS pripravuje do vysielania celkovo 16 predvolebných diskusných relácií, do ktorých sú pozvaní všetci kandidáti na predsedov VÚC (76) a kandidáti na primátorov krajských miest (57).

V diskusiách dostanú kandidáti rovnaký priestor na prezentáciu svojich vízií, pričom dĺžka týchto diskusií bude 60 alebo 90 minút, v závislosti od počtu kandidátov.

Živé vstupy, diskusie, volebná noc

Predvolebné diskusné relácie odštartujú na obrazovkách spravodajského okruhu RTVS 24 11. októbra. Vysielať ich budeme každý deň o 19:50 hod., pričom posledná predvolebná diskusia bude odvysielaná 26. októbra.

Na príprave predvolebných diskusií sa podieľa aj rozhlasová časť RTVS. Vo zvukovej podobe ich prinesú okruhy Rádia ReginaZápad, Stred a Východ.

V deň volieb bude RTVS pod názvom Voľby 2022 mapovať dianie na celom Slovensku v televíznom spravodajstve na Jednotke v rámci Správ RTVS a na RTVS 24 aj v prúdovom vysielaní a taktiež v celodenných živých vstupoch.

Rozhlasové spravodajstvo prinesie aktuálne informácie z diania každú hodinu počas celého dňa a rozšírené informácie aj v Rádiožurnále o 7:00 hod., 12:00 hod., 18:00 hod. a 22:00 hod.

Komunálne a krajské voľby 2022

Volebnú noc bude rozhlasové vysielanie RTVS mapovať nepretržite od uzatvorenia volebných miestností až po výsledky volieb, približne do 3:00 hod.

Výnimkou budú výsledky volieb v Košiciach a Bratislave, ktoré sa očakávajú v nedeľu v ranných hodinách. V televíznom vysielaní odštartuje volebnú noc spravodajský okruh RTVS 24 o 19:50 hod.

V čase od 21:40 hod. pridá RTVS vysielanie volebnej noci aj na Jednotku. Obsahom bude mapovanie volebných miestností, postupné zverejňovanie výsledkov volieb, rozhovory s jednotlivými víťazmi volieb naživo. Vysielanie bude sprevádzané aj komentármi analytikov a politológov.

Nedeľa v znamení výsledkov a diskusií

V nedeľu po voľbách prinesie RTVS v rozhlasovom v Rádiožurnále o 7:00 hod. súhrn výsledkov volieb.

Od 8:00 hod. do 10:00 hod. odvysiela Rádio Slovensko Volebné štúdio s víťazmi volieb a politológmi, od 10.00 h do 11.00 h prinesie Volebné štúdio samostatne Rádio Regina (Západ, Stred a Východ).

Televízny spravodajský okruh RTVS 24 odvysiela v nedeľu po voľbách volebné súhrnné štúdio od 7:00 hod do 9:00 hod., v ktorom prinesie výsledky volieb, komentáre i stručný sumár priebehu volieb.

V nedeľu po voľbách odvysiela RTVS 24 a Jednotka špeciálne vydanie diskusnej relácie O 5 minút 12 s moderátormi Martou Jančkárovou a Marekom Makarom.

Hosťami budú predsedovia politických strán, naživo sa spojíme s víťazmi volieb – primátormi a predsedami VÚC, politológmi, komentátormi a analytikmi. Spravodajský okruh :24 odvysiela v nedeľu večer o 20:00 hod. aj mimoriadne vydanie relácie Správy a komentáre.

Na webe rtvs.sk nájdu užívatelia všetky informácie o volebnom vysielaní, a tiež stream spravodajského okruhu :24. Sledovať aktuálne dianie o voľbách vo vysielaní RTVS môžu aj užívatelia mobilnej aplikácie RTVS.

Na spravodajskom webe spravy.rtvs.sk nájdu užívatelia najdôležitejšie informácie o Komunálnych a krajských voľbách, rady voličom, výsledky, a tiež online správy volebného víkendu.

Súčasťou predvolebného vysielania je aj 18 informačných televíznych a rozhlasových spotov. Rady voličom sú prvkom vysvetľujúcej informačnej kampane ku Komunálnym a krajským voľbám 2022.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia