Úvod Novinky Tipy z programu
Nominácie Radio_Head Awards 2022 sú už v 2. kole známe
Nominácie Radio_Head Awards 2022 sú už v 2. kole známe

Nominácie Radio_Head Awards 2022 sú už v 2. kole známe

Rádio_FM začalo hlasovanie v druhom kole radiohlavy.sk

Hlasovať môžete do 26. februára. Fanúšikovia domácej hudby mali od začiatku januára možnosť hlasovať za svojich favoritov z longlistov v kategóriách Album roka, Skladba roka, Debut a Objav roka. Najviac nominácií získala kapela Modré hory, ktorá sa dostala do nominácií až v troch kategóriách.

Žbirkove Posledné veci

radiohlavy-Žbirka-RTVS

Albumom roka 2022 sa môže stať album Posledné veci od Mira Žbirku, nahrávka Deti rýb od Korben Dallas či album Čudne slávni kapely Modré hory. Nominácie uzatvárajú albumy Mirror Me od Tolstoys a Jeseň 2015: Človek z planéty Zem, ktorý minulý rok vydal Boy Wonder. Súčasťou Radio_Head Warads je aj kategória Album roka / Novinárske ocenenie, v ktorej sa tento rok novinári a novinárky vzácne zhodli s hlasovaním poslucháčov a do finále posunuli päť rovnakých nahrávok.


Skladbou roka 2022 sa môže stať Netancujem, kývem hlavou kapely Berlin Manson či spolupráca trojice Curly Simon, Yael a Katarzia. Súperiť však budú so známymi menami ako Para, Billy Barman a Modré hory.

V nováčikovskej kategórii Objav roka 2022 do druhého kola hlasovania postúpili Berlin Manson, Kriss Krimm, Brain Dealers či Krstní otcovia. V nomináciách je aj nový projekt Meowlau x Val, ktorý zaujal aj odbornú porotu v kategórii Elektronická hudba.

Debut roka a odborná porota

radiohlavy-galeria-RTVS

Debutom roka 2022 sa môže stať albumová prvotina projektu Letá, ale aj debutové albumy od Besny, producentky IAmNøt či Kutla. V nomináciách je s rovnomenným albumom aj projekt KKR, za ktorým stoja Rentip a Lyrik, ktorý je nominovaný aj s kapelou Modré hory.

Dôležitou súčasťou Radio_Head Awards sú aj žánrové kategórie, v ktorých víťazov vyberajú odborné poroty. Hneď dve nominácie si v žánrových kategóriách odniesli Dis Is Markéta, Trojka Zuzany Homolovej a Nina Pixel.

O ceny od odborných porôt zabojujú aj Besna, Pressburger Klezmer Band, Blame Your Genes, Inkwall, Adela Mede, Daniel Kordík a mnohí ďalší.

Hlasovanie v druhom kole prebieha na webe radiohlavy.sk do 26. februára 2023. Víťazov Radio_Head Awards 2022 spoznáme 17. marca v Slovenskom rozhlase počas živého streamu na oficiálnom webe Rádiohláv a v zázname na Dvojke. Víťazi si odnesú sošky, ktoré podľa návrhu Bety K. Majerníkovej vyrobila sochárka Mira Podmanická.

25 50 75 90
Foto: TASR, RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia