Úvod Novinky Tipy z programu
Rozhlasová ponuka RTVS má novinky, ktoré potešia viacerých poslucháčov
Rozhlasová ponuka RTVS má novinky, ktoré potešia viacerých poslucháčov

Rozhlasová ponuka RTVS má novinky, ktoré potešia viacerých poslucháčov

Rádio Slovensko - Chutne! Rovnako Overovňa o hoaxoch sú len dva nové programy, čaká na vás oveľa viac.

Počas jesene na poslucháčov čaká viacero zaujímavých noviniek.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Suroviny, stolovanie, dekorácie a tipy

RTVS - koláž

Od pondelka do piatku bude v Rádiu Slovensko pre nich pätica známych rozhlasových moderátoriek - Ivana Ilgová, Barbara Štubňová, Gabriela Angibaud, Petra Bernasovská, Kata Martinková – pripravovať rubriku Rádio Slovensko – Chutne!.

V nej ponúknu nielen chutné recepty, ale ponúknu aj informácie o histórii jedla a o tipoch na suroviny, stolovaní, dekoráciách, či príprave lahodných pokrmov.

V piatky sa z éteru Rádia Slovensko bude hlásiť Overovňa Rádia Slovensko.

Nová rubrika pozostáva z dvoch častí. Prvá časť je rozhovor s odborníkom na dezinformácie o tom, čo sa aktuálne deje na dezinformačnej scéne - nové hoaxy, fake news, odkiaľ prišli...

V druhej časti odborník rozoberie konkrétnu nepravdivú správu a uvedie fakty.

Nebudú chýbať ani obľúbené diskusné formáty. Každý pracovný deň po 13.00 h sa poslucháči môžu tešiť na Hosťa Rádia Slovensko s moderátormi Norou Gubkovou a Stano Ščepánom a po 17.05 h na reláciu Otvorene s Annou Vargovou.

Rádio Slovensko bude aj v tomto roku pokračovať so zimnou edíciou charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku. Podpora 15 príbehov s ťažkým osudom z letnej časti formou sa poslucháčom predstaví formou spätných návratov vo vysielaní a tí budú aj v predvianočnom období môcť podporiť tieto príbehy formou darcovskej SMS správy.

Rádio Regina Západ

archiv_EXTRA_rozhlas_02.jpg

Rádio Regina Západ spustilo jesennú programovú štruktúru s návratom relácií po letnej pauze a ponúka obľúbenú publicistiku, zábavu, ale aj spravodajstvo.

Po úspešnom Dni otvorených dverí, ktorý sa konal 5. septembra v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave a vysielania relácie Panoráma z Vinobrania v Modre sa poslucháči môžu tešiť na Festivalové pozdravy v sobotu 16. septembra z festival Takí sme v Leviciach.

V piatok 27. októbra pripravuje Rádio Regina Západ Československý deň v znamení spoločného vysielania s Českým rozhlasom.

V utorok 31. októbra o 19.00 h čaká na milovníkov hudby spoločný koncert BROĽNu a OĽUNu vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského Rozhlasu.

V novembri ponúkne Rádio Regina Západ koncert na počesť primáša Jožka Pihíka a speváka Janka Blaha.

Rádio Regina Stred

180810_StudioBanskaBystrica_BB_RadioReginaStred_ANK_IMG_5098.PNG

Počas septembra a októbra pripravilo Rádio Regina Stred živé vysielanie z miest pod názvom Rádio Regina u vás.

Poslucháči sa môžu tešiť aj na spoločný projekt Českého Rozhlasu Ostrava a Rádia Regina Stred vždy v posledný piatok v mesiaci.

27. októbra odvysielajú priamy prenos folklórneho koncertu Sami a predsa spolu.

V novembri ponúkne Rádio Regina Stred projekt Moja vianočná pohľadnica.

Rádio Regina Východ

zlatý-KZP

Rádio Regina Východ poteší poslucháčov na jeseň týždňom verejných nahrávok v štúdiách v Košiciach.

V októbri nebude vo vysielaní Rádia Regina Východ chýbať ani 39. ročník súťaže Košický zlatý poklad.

Rádio Devín

Odovzdávanie cien na festivale Zázračný oriešok 2020

Jeseň sa bude v Rádiu Devín niesť v duchu klasiky a jazzu.

Ponúkne ak živé vysielanie z festivalu Divadelná Nitra či Festivalu slobody pod pyramídou.

Osobnosť Ilja Zelienku si pripomenie Zelienkovským dňom.

Nebudú chýbať ani premiéry rozhlasových hier v rôznych žánroch a pokračovať bude aj cyklus relácii Drzo mladí...po desiatich rokoch.

Poslucháči Rádia Devín sa môžu tešiť aj na priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku, či slávnostného otvorenia sezóny milánskej La Scaly v decemberi. Vo vysielaní nebudú chýbať ani hudobné podujatia Jazz Festival, City Sound Festival, Nová slovenská hudba či Konvergencie.

Rádio Devín pripravuje aj nahrávky veľkých festivalov a podujatí ako sú napríklad Bratislavské hudobné slávnosti.

Rádio FM

rádiohlavy-RTVS

V stredu 13. septembra ukončí Rádio_FM festivalovú sezónu vlastným Festivalom Rádia_FM, ktorým sa symbolicky pripojí k iniciatíve Slovenská Tepláreň.

Obľúbená relácia Ráno na eFeMku sa predstaví aj živým špeciálom zo žilinskej Synagógy a pravidelnou súčasťou vysielania bude po prázdninovej pauze aj obľúbená Pohoda_FM LIVE.

Koncerty slovenských skupín sa vždy v posledný utorok v mesiaci začnú v rozhlasovom Štúdiu č. 5 o 20.00 h.

Na živé hrania kapiel a djské sety sa poslucháči môžu tradične tešiť v rannom i popoludňajšom primetime Rádia_FM

Rádio Junior

Breptík-Stanislav-Háber-RTVS

V sobotu 2. septembra oslávi Rádio Junior 13. narodeniny.

Pre poslucháčov si pri tejto príležitosti pripravilo cyklus čítaní na pokračovanie, ktoré vznikli v spolupráci s vydavateľstvom Albatros.

Ide o sedem kníh (Prázdniny so strýcom Rafaelom, Experiment so Sofiou, Zvieratká z Jakubovho Kopca, Záchranná stanica: Vlčica Luna, Zornička, Tajomstvá ôsmich planét, Vraniak Albín). Interpretmi čítaní na pokračovanie budú Boris Farkaš, Michal Rovňák a Daniela Šencová.

V piatok 29. decembra sa poslucháči Rádia Junior môžu tešiť na premiéru novej pôvodnej krátkej rozhlasovej hry Rádia Junior s vianočnou tematikou.

Pôjde o historicky prvú rozhlasovú hru z produkcie Rádia Junior, ktorá nadviaže na tohtoročný cyklus prvotín - prvé živé vysielanie, prvý cyklus čítaní na pokračovanie a prvá rozhlasová hra.

RÁDIO Litera

Na jeseň pripravuje Rádio Litera dvojhodinové živé moderované podujatie s publikom. Ponúkne v ňom rozhovory so zaujímavými hosťami a živou interpretovanou hudbou.

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

filharmónia-TASR

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu čaká na jeseň už 95. koncertná sezóna. V piatok 22. septembra o 19.00 h odohrá 1. abonentný koncert, na ktorom zaznejú pod taktovkou dirigenta Ondreja Lenárda:

  • Johannes Brahms: Koncert pre klavír a orchester č. 1 d mol, op. 15
  • Richard Strauss: Alpská symfónia, op. 64.

2. abonentný koncert odohrá SOSR v piatok 20. októbra o 19.00 h pod dirigentskou taktovkou Konstantina Ilievskeho. Zaznejú diela:

  • Anton Bruckner: Predohra g mol, WAB 98;
  • Joseph Rheinberger: Koncert pre organ a orchester č. 1 F dur, op. 137;
  • Alexander Moyzes: Symfónia č. 7, op. 50.

V piatok 17. novembra o 19.00 h sa milovníci vážnej hudby môžu tešiť na 3. abonentný koncert, počas ktorého zaznejú pod taktovkou dirigenta Ondreja Lenárda:

  • Maurice Ravel: Koncert pre klavír a orchester G dur;
  • Franz Liszt: Faustovská symfónia, S.108.
Diváci a poslucháči sa majú teda na čo tešiť, zároveň môžu využívať bohatý archív RTVS bez reklám a zadarmo. 25 50 75 90
RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia