Úvod Novinky Zaujímavosti
Do galérie v Nitre môžete prísť za obrazmi, aj za literatúrou
Do galérie v Nitre môžete prísť za obrazmi, aj za literatúrou

Do galérie v Nitre môžete prísť za obrazmi, aj za literatúrou

Známy moderátor Dado Nagy predstavuje ocenených autorov.

Nitrianska galéria pripravila 17. ročník cyklu besied so slovenskými spisovateľmi.

UFO nad Bratislavou

galéria-Nitra-Henrich-Mišovič-TASR

Ako informovali organizátori, letné stretnutia s literatúrou sa budú konať na nádvorí meštianskeho domu na Samovej ulici.

Prvým hosťom moderátora Dada Nagya bude poľská spisovateľka a prekladateľka Weronika Gogola. Návštevníci podujatia sa s jej tvorbou zoznámia 13. júla.

Ako organizátori z Nitry uviedli:

„Weronika Gogola žije v Bratislave. Vyštudovala ukrajinistiku na Jagelovskej univerzite v Krakove. Debutovala v roku 2017 prozaickou knihou Po troškách. Do poľštiny preložila knihy slovenských autorov, ako Maroš Krajňak, Daniel Majling, Ján Púček či Marek Vadas, Kniha reportáží Ufo nad Bratislavou z roku 2022 je dôsledkom jej lásky k Slovensku ako osvojenej domovine.“

Predstavia sa ocenení

Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi prebieha v Nitrianskej galérii od roku 2006 a nadväzuje na predošlú činnosť v oblasti šírenia a propagácie slovenskej literatúry.


Projekt v Nitrianskej galérii sa zameriava na súčasnú literatúru a prezentáciu autorov, ktorí si získali pozornosť odbornej verejnosti ako ocenení alebo nominovaní na ceny v prestížnych literárnych súťažiach.

25 50 75 90
Zdroj: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia