Úvod Novinky Zaujímavosti
Viete šiť krivou ihlou, či variť pivo? Naučiť sa to dá aj v múzeu
Viete šiť krivou ihlou, či variť pivo? Naučiť sa to dá aj v múzeu

Viete šiť krivou ihlou, či variť pivo? Naučiť sa to dá aj v múzeu

Tkať plátno, či koberce a vyrábať slamené či drôtené ozdoby vám radi ukážu.

Návštevníci podujatia Týždeň múzeí v prírode sa v nedeľu 10. septembra v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine dozvedia, ako sa kedysi varilo pivo, vyrábali slamené alebo drôtené ozdoby či tkalo plátno a koberce na tkáčskom stave.

Uč sa v múzeu!

dedina-Erika-Ďurčová-TASR

Kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská doplnila, že v programe od 10.00 do 16.00 h zahrá a zaspieva ľudová hudba Podhradská muzika z Podhradia:

„Súčasťou podujatia bude aj letný cyklus aktivít Uč sa v múzeu! Návštevníci vďaka tomu získajú vedomosti a zručnosti v oblasti tradičných ľudových remesiel, ako je korytárstvo, tkáčstvo a kováčstvo. O ďalšie zručnosti - šitie krivou ihlou, vyšívanie čepcov, výrobu drotárskych a slamených ozdôb obohatí ženský spolok Živena zo Žiliny.“

Vzdelávací cyklus Uč sa v múzeu! sa realizuje s finančnou podporou mesta Martin.

Týždeň rôznych remesiel

tkanie-Erika-Ďurčová-TASR

Združenia Štúdio Pivnica uvedie o 15.00 h divadelné predstavenie Gazdiná roba.

„Návštevníci uvidia príbeh boja mladej ženy o presadenie seba a svojho práva na šťastie, hľadanie úniku z prísne daných pravidiel a konvencií.“

Podujatie Týždeň múzeí v prírode sa organizuje v rámci iniciatívy Únie múzeí v prírode, ktorá pôsobí pri Zväze múzeí na Slovensku.

25 50 75 90
Zdroj: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia