Organové koncerty pod pyramídou

Organ v budove Slovenského rozhlasu je dominantou Veľkého koncertného štúdia a patrí k najväčším na Slovensku a v strednej Európe. Myšlienku využiť tento cenný nástroj na pravidelné organové recitály sa podarilo prvý raz zrealizovať v roku 1994. Cyklus Organových koncertov pod pyramídou sa koná každoročne od januára do júna za účasti domácich a zahraničných interpretov. Koncerty majú formu nedeľňajšieho matiné a ich výnimočnosť spočíva aj v realizácii priameho prenosu vo vysielaní Rádia Devín.
V roku 2023 sa uskutoční jubilejný 25. ročník koncertného cyklu, na ktorom vystúpi plejáda slávnych organistov: Levente Kuzma, Jan Doležel, Jean-Christophe Geiser, Tomáš Mihalik, Denisa Gibalová Kabáčová, Krzysztof Urbaniak.

Vysiela sa: raz mesačne v nedeľu o 10.30
Popis epizódy
Priamy prenos z Veľkého koncertného štúdia SRo. Májový recitál z cyklu Organové koncerty pod pyramídou patrí švajčiarskemu organistovi Christianovi Barthenovi. Organový repertoár Christiana Barthena zahŕňa kľúčové diela všetkých štýlových období, svoju pozornosť však upriamil hlavne na tvorbu Johanna Sebastiana Bacha a Maxa Regera. Vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo okrem diel týchto autor zazneli aj skladby Roberta Schumanna a Cézara Francka.