Obľúbené relácie RTVS nájdete aj ako podcasty

Obľúbené relácie RTVS nájdete aj ako podcasty

RTVS spustila podcasty niektorých rozhlasových relácií . Keďže Slovenský rozhlas vysiela na jednotlivých okruhoch obrovské množstvo programu, v prvej vlne sa zameria na spravodajské a publicistické relácie, zábavu či zaujímavé rozhovory. Postupne budú na webe rtvs.sk/radio/podcasty a na službách Apple Podcast, Spotify a Google podcast pribúdať ďalšie.

apple podcast spotify podcast google podcast

Relácie RTVS vyberala tak, aby zasiahla čo najširšie portfólio tém a oslovila rôznorodých poslucháčov všetkých vekových skupín. „Je v záujme RTVS, aby si poslucháči mohli svoje obľúbené relácie, ktoré nestihli v rozhlasovom vysielaní, vypočuť kedykoľvek a kdekoľvek. V podcastových službách nájdu relácie zamerané hlavne na hovorené slovo. Slovenský rozhlas produkuje veľké množstvo kvalitného obsahu, ktorý sa formou podcastov môže výraznejšie šíriť medzi mladšou populáciou, ktorá neinklinuje ku klasickému rozhlasovému vysielaniu," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Poslucháči RTVS si prostredníctvom podcastov môžu momentálne online vypočuť, alebo stiahnuť relácie Rádia Slovensko - aktuálne politické diskusie Sobotné dialógy a Z prvej ruky, talkshow Nočná pyramída, talkshow Adely Vinczeovej Spojky, Rádia_FM - ranný program Ráno na eFemku, piatkovú večernú šou Baláž & Hubinák, Rádia Devín - Fenomény o fenoménoch v oblasti umenia, reláciu o vede a vedeckých objavoch Akadémia, Rádia Slovakia International - spravodajské vysielanie, ktoré sa venuje rôznym spoločenským témam Slowakei hautnah (Slovensko zblízka), publicistický magazín o dianí na Slovensku Slovakia Today, Rádia Regina - novú reláciu pre mladých Na vlastné nohy.

Zoznam podcastov jednotlivých programov rozhlasových okruhov Slovenského rozhlasu bude na webe rtvs.sk/radio/podcasty a podcastových službách postupne pribúdať. „Relácie upravujeme priamo pre podcasty a postupne pridávame do podcastových služieb, v ktorých sa budú zobrazovať poslucháčom a fanúšikom rozhlasového vysielania," avizoval šéf Sekcie nových médií Dušan Jančovič. Užívatelia, ktorí s podcastami nemajú skúsenosti, nájdu na predmetnom webe tiež odpovede na otázky k téme podcastov.

 

Živé vysielanie ??:??

Televízia