Nech žije deduško

Vhodné pre všetkých Skryté titulky Audio komentár
Príhody tretiaka Vladka, ktorý žije prechodne u svojho deduška na Záhorí. Deduška - obľúbeného človeka, kováča a veľkého výmyselníka stvárnil nemenej obľúbený herec Jozef Kroner.
V prvej časti sa zoznámime s desaťročným Vladkom, ktorý už pol roka žije u svojho deduška na dedine, pretože jeho mama si išla zvyšovať kvalifikáciu a je na dlhodobom školení. Zoznamujeme sa aj s obyvateľmi dediny, svojráznou susedou Kapustovou a Debnárovou, večnými klebetnicami, s malou Pavlínkou, ktorá je tak trochu zaľúbená do Vladka a preto si aj píše denník. No najmä sa zoznámime so svojráznym deduškom, miestnym bývalým kováčom a perfektným vynálezcom. Príbeh sa začína zauzľovať vo chvíli, keď tetka Debnárová prináša deduškovi list z mesta, od jeho syna Eduarda, Vladkovho otca, v ktorom mu oznamuje, že za ním musí prísť vo veľmi vážnej veci..
V siedmej záverečnej časti seriálu, sa ocitneme uprostred hodovej slávnosti. Všetko prebieha podľa plánu a očakávania, len zopár ľudí na slávnosti chýba. Neprišla suseda Kapustová, nepriniesla ani tortu - hlavnú cenu tomboly, kdesi v neznáme zmizli aj Vladko s rodičmi. Deduško sa ich pokúša nájsť, dostane však akýsi odkaz a zmizne aj on. Celá dedina hľadá stratencov a nik netuší, že okrem deduška skončili všetci vďaka jeho vynálezu v pivnici babky Kapustovej. Keď ich konečne objavia, aj záchrancovia skončia uzamknutí v pivnici. Cesta von je komplikovaná. Keď sú už všetci na slobode vracia sa aj deduško, ktorý zachraňoval kravín pred potopou z potrubia. Najdôležitejšou vecou však je, že Vladkovi rodičia sú zasa spolu a šťastní. , V siedmej záverečnej časti seriálu, sa ocitneme uprostred hodovej slávnosti. Všetko prebieha podľa plánu a očakávania, len zopár ľudí na slávnosti chýba. Neprišla suseda Kapustová, nepriniesla ani tortu - hlavnú cenu tomboly, kdesi v neznáme zmizli aj Vladko s rodičmi. Deduško sa ich pokúša nájsť, dostane však akýsi odkaz a zmizne aj on. Celá dedina hľadá stratencov a nik netuší, že okrem deduška skončili všetci vďaka jeho vynálezu v pivnici babky Kapustovej. Keď ich konečne objavia, aj záchrancovia skončia uzamknutí v pivnici. Cesta von je komplikovaná. Keď sú už všetci na slobode vracia sa aj deduško, ktorý zachraňoval kravín pred potopou z potrubia. Najdôležitejšou vecou však je, že Vladkovi rodičia sú zasa spolu a šťastní.