Fínsko - Slovensko (26. 5. 2002)

Fínsko – Slovensko

Slovensko prehralo vo štvrťfinále na MS v hokeji 2022 s Fínskom 2:3. Duel sme vysielali na stanici :ŠPORT, ako aj ONLINE.

Fínsko - Slovensko 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 19. Anttila (Friman, Pokka), 24. Anttila, 45. Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Mäenalanen (Anttila, Björninen) - 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan). Rozhodovali: Lawrence (Kan.), MacFarlane - Davis (obaja USA), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 11.341 divákov.

Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď gólmi Adama Sýkoru a Pavla Regendu viedli v 16. minúte 2:0. Marko Anttila však gólmi v závere prvej a na začiatku druhej tretiny vyrovnal na 2:2.

Rozhodujúci gól strelil v 45. minúte Sakari Manninen . Štvrtý gól Fínov pridal v poslednej sekunde počas hry Slovákov bez brankára Saku Mäenalanen . Slováci neukončili už vyše 18 rokov trvajúcu sériu bez víťazstva nad Fínskom na vrcholných podujatiach. Našim naposledy podarilo v roku 2004. Vtedy sme Fínov v Ostrave porazili 5:2 .

Za najlepšieho hráča Slovenska v zápase vyhlásili Pavla Regendu . Najlepšiu trojicu slovenského tímu na šampionáte tvorili brankár Adam Húska a útočníci Tomáš Tatar a Juraj Slafkovský .

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli okrem tohto streamu sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie .

Všetky podstatné informácie z MS v hokeji 2022 ponúkame ďalej aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022 .

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať aj zápasy ostatných tímov.

Pokračovať bude program zo štúdia aj s našim tímom analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite vyvrcholenie šampionátu s RTVS .