Slovensko - Česko (21. 4. 2022)

Ilustračná fotografia, keď sa na stránke nevysiela hokej.

Slovensko – Česko

Slovenskí hokejisti vyhrali svoj prvý prípravný duel pred MS v hokeji 2022. V Spišskej Novej Vsi porazili Česko 3:1. Zápas sme vysielali na stanici :ŠPORT, aj ONLINE.

SLOVENSKO - Česko 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Čerešňák (Krištof, Liška), 22. Tamáši (Kollár, Ivan), 29. Rosandič (Minárik, Sukeľ) - 10. Blümel (Holík, Kaňák). Rozhodovali: Snášel, Korba - Šoltés, Stanzel, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4343 divákov.

Slovensko odohralo prvý zápas od skončenia úspešného olympijského turnaja, kde získali naši hráči bronzové medaily.A nadviazali naň veľmi dobre, keď porazili Česko 3:1.

Skóre otvoril v 9. minúte kapitán Peter Čerešňák, na ktorého v druhej tretine nadviazali góloví debutanti Alex Tamáši a Mislav Rosandič.

Slovensko si v 69. vzájomnom zápase s Českom pripísalo 15. víťazstvo a prvé od 27. apríla 2019. Pre slovenský tím išlo o prvý zápas od duelu o 3. miesto na ZOH v Pekingu.

Tímy Slovenska a Česka sa stretnú v ďalšom prípravnom zápase v sobotu 23. apríla o 15.00 v Trenčíne.