Slovensko - Dánsko (24. 5. 2022)

Slovensko – Dánsko

Slovensko porazilo na MS v hokeji 2022 Dánsko 7:1 a postúpilo do štvrťfinále. Duel ste mohli sledovať ONLINE a na stanici :ŠPORT.

Slovensko - Dánsko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 10. Tatar (Krištof), 20. Tatar (Krištof), 22. Regenda (Slafkovský, Nemec), 33. Rosandič (Lunter, Nemec), 39. Slafkovský (Krištof), 59. Nemec (Takáč), 60. Regenda (Nemec, Lantoši) - 48. Blichfeld (M. Lauridsen, Ehlers). Vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše M. Lauridsen (Dán.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3084 divákov.

Slováci zamierili za presvedčivým víťazstvom vydarenou prvou tretinou, v ktorej strelil kapitán Tomáš Tatar dva góly, čím potvrdil ich prevahu.

Tá bola ešte markantnejšia v druhej časti, v ktorej Pavol Regenda, Mislav Rosandič a Juraj Slafkovský zvýšili slovenský náskok na 5:0. Po presilovkovom góle Dánov v 48. minúte sa ešte v závere zápasu v presilovkách presadili Šimon Nemec a druhýkrát v zápase Pavol Regenda.

Slovensko sa v pozícii štvrtého tímu A-skupiny stretne v Tampere s víťazom B-skupiny. Na jej čele boli po siedmich odohratých zápasoch Švédi, no domáci Fíni za nimi zaostávali o dva body a pred sebou mali večerný (od 19.20 SELČ) duel s Českom.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli okrem tohto streamu sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie .

Všetky podstatné informácie z na MS v hokeji 2022 i zákulisia hokejovej reprezentácie Slovenska ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022 .

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať nielen zápasy našej hokejovej reprezentácie, ale aj zápasy ostatných tímov. Naživo odvysiela všetky duely našich aj Rádio Slovensko .

Počas šampionátu chystá RTVS pre svojich divákov a poslucháčov množstvo zaujímavého programu . Súčasťou vysielania bude aj tím našich analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite hokejovú eufóriu s RTVS .