Formát turnaja

Hrac├ş syst├ęm

┼átvr┼ąfin├íle

T├şmy odohraj├║ v z├íkladn├Żch skupin├ích s├║boje syst├ęmom ka┼żd├Ż s ka┼żd├Żm. Do ┼ítvr┼ąfin├íle postupuj├║ z ka┼żdej skupiny prv├ę ┼ítyri mu┼żstv├í. Osem postupuj├║cich vytvor├ş ┼ítyri dvojice, ktor├ę n├ísledne hraj├║ kr├ş┼żov├Żm syst├ęmom (1A-4B, 2A-3B, 1B-4A, 2B-3A).

Vo ┼ítvr┼ąfin├íle nesm├║ na seba narazi┼ą mu┼żstv├í hostite─żsk├Żch kraj├şn. Ak by vo ┼ítvr┼ąfin├íle vych├ídzala dvojica F├şnsko ÔÇô Loty┼ísko, syst├ęm z├ípasov sa men├ş.

┼átvr┼ąfin├íle sa v takomto pr├şpade bude hra┼ą v r├ímci skup├şn a to tak, ┼że l├şder skupiny by hral ┼ítvr┼ąfin├íle so ┼ítvrt├Żm postupuj├║cim z rovnakej skupiny at─Ć. (1A-4A, 2A-4A, 1B-4B, 2B-3B). V├ş┼ąazi postupuj├║ do semifin├íle .

Semifinále

V semifin├íle sa stretne najvy┼í┼íie nasaden├Ż t├şm s najni┼ż┼íie nasaden├Żm mu┼żstvom. Nasadzovanie sa zostavuje pod─ża nasledovn├Żch krit├ęri├ş: umiestnenie v skupine, po─Źet bodov v skupine, g├│lov├Ż rozdiel v skupinovej f├íze, po─Źet vsieten├Żch g├│lov v skupine.

Semifin├ílov├ę s├║boje sa odohraj├║ v Tampere, pri─Źom najvy┼í┼íie nasaden├Ż t├şm, resp. dom├íce mu┼żstvo by malo hra┼ą z├ípas v skor┼íom ─Źase. Kone─Źn├ę nasadenie t├şmov pod─ża ─Źasu ur─Ź├ş direktori├ít ┼íampion├ítu po ┼ítvr┼ąfin├ílov├Żch s├║bojoch.

Finále

V├ş┼ąazi semifin├íle si zahraj├║ vo fin├íle a porazen├ę t├şmy ─Źak├í z├ípas o 3. miesto . Aj tieto z├ípasy sa uskuto─Źnia v Nokia Arena v Tampere . Pre t├şmy na piatom a┼ż siedmom mieste v skupin├ích sa turnaj kon─Ź├ş. Mu┼żstv├í z posledn├Żch miest v skupin├ích vypad├ívaj├║ do div├şzie I skupiny A.

Bodovanie

T├şmy za v├ş┼ąazstvo v riadnej hracej dobe z├şskavaj├║ 3 body . Porazen├Ż t├şm 0 bodov . V pr├şpade nerozhodn├ęho stavu po 60 min├║tach si na konto ka┼żd├ę mu┼żstvo prip├ş┼íe 1 bod a z├ípas pokra─Źuje 5-min├║tov├Żm pred─║┼żen├şm vo form├íte 3 na 3.

Ak ani jeden z t├şmov po─Źas pred─║┼żenia nesk├│ruje, nasleduj├║ trestn├ę strie─żania. V├ş┼ąaz pred─║┼żenia, resp. samostatn├Żch n├íjazdov z├şskava jeden bod navy┼íe. Do tabu─żky si tak prip├ş┼íe 2 body .

Trestn├ę strie─żania a pred─║┼żenie

Pred─║┼żenie vo vyra─Ćovacej ─Źasti trv├í 10 min├║t vo form├íte 3 na 3 . Mu┼żstvo, ktor├ę po─Źas tohto hracieho ├║seku strel├ş g├│l, z├ípas vyhr├íva. V pr├şpade, ┼że sa v pred─║┼żen├ş nerozhodne, nasleduj├║ trestn├ę strie─żania .

V z├ípase o zlato je syst├ęm in├Ż. V pr├şpade nerozhodn├ęho stavu sa bude z├ípas predl┼żova┼ą 20 min├║t vo form├íte 3 na 3 a┼ż pokia─ż niektor├Ż z t├şmov nestrel├ş g├│l.

Vo fin├íle sa v samostatn├Żch n├íjazdoch rozhodova┼ą nebude.