Úvod Novinky Filmy a seriály
Kolosálny úspech: Filmy RTVS zabodovali na festivale vo Varšave
Kolosálny úspech: Filmy RTVS zabodovali na festivale vo Varšave

Kolosálny úspech: Filmy RTVS zabodovali na festivale vo Varšave

Pavúčia rodinka z dielne Rozhlasu a televízie Slovenska potvrdila, že patrí k tomu najlepšiemu spomedzi tvorby pre deti a mládež.

V hlavnom meste Poľska sa konal druhý ročník medzinárodného televízneho festivalu Heart of Europe, z ktorého si ceny odnáša aj RTVS.

V kategórii Deti a mládež získal prvé miesto film o pavúčej rodinke. Cenu si za snímku o Websterovcoch prevzala režisérka Katarína Kerekesová.

websterovci vo filme.png

Websterovci nedávno získali cenu aj na festivale Schlingel v Nemecku a rovnako aj z najväčšieho svetového festivalu filmov pre deti v Chicagu.

Bodoval aj Jozef Mak a dokument Čiary

V kategórii Filmová tvorba bodoval vo Varšave film Jozef Mak, ktorý získal 2. miesto. Rovnako strieborná, ale už v kategórii Dokument, bola snímka Čiary.

„Veľmi ma teší, že programy RTVS dokazujú svoju kvalitu aj na medzinárodných festivaloch. Všetky ocenené programy majú vysokú umeleckú hodnotu a som rád, že sa nimi môžeme pýšiť nielen na Slovensku. Tvorcom všetkých ocenených diel zo srdca blahoželám,” uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Do 2. ročníka festivalu Heart of Europe, ktorého organizátorom je Poľská televízia, sa v tomto roku zapojili televízie z trinástich krajín: z Poľska, Bulharska, Chorvátska, Česka, Estónska, Gruzínska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Srbska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny.

Ocenenia sa udeľujú v 5 kategóriách, a to Hraný film, Hraný seriál, Dokument, Deti a mládež a Digitál. Nominované projekty boli vybrané spomedzi stovky prihlásených.

Víťazov vyberala medzinárodná porota zložená z producentov, scenáristov a televíznych expertov zastupujúcich verejnoprávnych vysielateľov z regiónu strednej a východnej Európy.

Súčasťou aktuálneho ročníka festivalu bolo koprodukčné fórum.Tvorcovia z verejnoprávnych televízií strednej a východnej Európy tak dostali jedinečnú príležitosť diskutovať a porovnávať svoju tvorbu.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia