Úvod Novinky Filmy a seriály
Obrovský úspech Websterovcov a filmu Tvojazem! Zabodovali vo svete
Obrovský úspech Websterovcov a filmu Tvojazem! Zabodovali vo svete

Obrovský úspech Websterovcov a filmu Tvojazem! Zabodovali vo svete

Animované koprodukčné filmy RTVS Tvojazem a Websterovci vo filme zažiarili na najväčšom festivale filmov pre deti.

Tvojazem a Websterovci vo filme zažiarili na 39. ročníku Medzinárodného festivalu filmov pre deti Chicago (CICFF39). V kategórii Najlepší dlhometrážny animovaný film získala Tvojazem 1. miesto a Websterovci vo filme 2. miesto.

Tieto medzinárodne ocenené filmy si budú môcť najmenší diváci i celé rodiny pozrieť na obrazovkách RTVS už počas vianočných sviatkov.

„Je to to obrovský úspech. Animovaná tvorba pre deti má na obrazovkách RTVS svoje nezastupiteľné miesto. Ako koproducent filmov Tvojazem a Websterovci vo filme sme hrdí na to, že aj s podporou RTVS môžu tieto krásne detské príbehy vznikať a som zároveň veľmi rád, že ich môžeme vo vysielaní ponúknuť našim najmenším televíznym divákom. Tvorcom k týmto veľkým úspechom zo srdca gratulujem,” uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Tvojazem

Medzinárodnú odbornú porotu na CICFF39 v kategórii Najlepší dlhometrážny animovaný film najviac zaujal film Tvojazem, v ktorom sachlapec Riki vo svojej fantázii dostáva do zázračnej Tvojazeme, kde sa prostredníctvom srdca veže snaží zachrániť nielen zázračnú krajinu, ale aj vlastnú rodinu.

„Toto ocenenie je pre nás veľkou satisfakciou a veľa pre nás znamená, obzvlášť pre to, že ide o najväčší a najvýznamnejší festival detských filmov vo svete. Keď sme sa dozvedeli, že práve Tvojazem získala prvé miesto, nesmierne sme sa potešili. Prežívame obrovskú radosť, sme šťastní, že ako diváci tak aj odborníci vo svete oceňujú našu prácu," povedal režisér filmu Peter Budinský.

Websterovci žnú úspechy

Websterovci vo filme, príbehy obľúbenej pavúčej rodinky, prišli do slovenských a českých kín len pred mesiacom a už stihli zabodovať na dvoch medzinárodných festivaloch. Okrem práve prebiehajúceho 39. ročníka CICFF39 zožali úspech aj v Nemecku na festivale Internationales Filmfestival SCHLINGEL, z ktorého si odniesli Cenu divákov.

Websterovci - Veľká mláka.jpg

Je to pre nás veľké zadosťučinenie a pocta, pretože Websterovci vo filme nie sú celkom klasický film. Tvorí ho niekoľko prepojených príbehov. Nebolo pre nás ľahké vytvoriť celok z jednotlivých príbehov a to dostatočne vizuálne atraktívny, aby vyznel aj na plátnach kín.

Cena z Chicaga, ale aj divácka cena z detského festivalu Schlingel v Nemecku, nám dáva nádej, že sa to podarilo. Zároveň je dobrou správou, že hodnota, akou je rodinná, priateľská sieť - je univerzálnou hodnotou všade vo svete,“ povedala režisérka a producentka Websterovcov Katarína Kerekesová.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia