Úvod Novinky MS v hokeji 2021
Slovensko nestačilo na Česko. Vo štvrťfinále vyzveme USA

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v poslednom skupinovom vystúpení s českým národným tímom 3:6.

A-skupina:

Slovensko - Česko 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Góly: 27. Sukeľ (Faško-Rudáš), 49. Bučko (Holešinský, Buc), 59. Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec) - 1. Zadina (Hájek, Moravčík), 16. Špaček (Zadina), 23. Radil (Šustr, Šulák), 40. Šulák (Špaček), 44. Stránský, 46. Blümel (Stránský, Moravčík), 60. Hájek (Hanzl, Smejkal)

Slovensko: Hudáček (41. Húska) - Gernát, Kňažko, Nemec, Rosandič, Grman, Jánošík, Gachulinec, Bučko - Pospíšil, Slafkovský, Cehlárik - Lantoši, Krištof, Studenič - Kelemen, Sukeľ, Faško-Rudáš - Liška, Buc, Holešinský

Česko: Will - Moravčík, Hájek, Klok, Sklenička, Šustr, Šulák, D. Musil - Zadina, Chytil, Flek - Lenc, Špaček, Stránský - Radil, Hanzl, Smejkal - Blümel, T. Zohorna, A. Musil

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Táto porážka zosunula Slovákov na konečné štvrté miesto tabuľky A-skupiny. Ich štvrťfinálovým súperom bude víťaz B-skupiny USA.

„Odohrali sme zlý zápas. Nerobili sme to, čo nás predtým zdobilo. Nehrali sme efektívne, neboli sme rýchli a dôrazní, prehrávali sme osobné súboje. Sami sme si to komplikovali. Veľa pukov sme Čechom odovzdali zadarmo," hodnotil duel v štúdiu expert RTVS Rastislav Konečný.

Zverenci Craiga Ramsayho dostali gól už po 29 sekundách hry, keď Júliusa Hudáčka prekonal útočník Filip Zadina.

Na 2:0 pre Čechov zvýšil na začiatku šestnástej minúty Michael Špaček. Pred odkrytú bránku mu prihral Zadina, ktorý profitoval z hrubej chyby Mária Grmana.

Slováci hrali v závere úvodnej tretiny presilovú hru. Nebezpečne v nej pálil Šimon Nemec, ale presný zásah z toho nebol.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021

Po prostrednej tretine naši prehrávali 1:4. Puk za Romana Willa dokázal zo Slovákov dopraviť len Matúš Sukeľ.

Na poslednú tretinu išiel do slovenskej bránky Adam Húska. Predtým, ako si pripísal úspešný zákrok, inkasoval z hokejok Stránského a Blumela.

Slovenskí hokejisti odpovedali gólmi obrancu Martina Bučka a útočníka Kristiána Pospíšila.

Konečný výsledok zápasu 7:3 stanovil zásahom pri hre bez gólmana Libor Hájek.