Úvod Novinky Šport
Vlhovej priznanie po návrate z Pekingu: Oslavy? Trvali dva dni
Vlhovej priznanie po návrate z Pekingu: Oslavy? Trvali dva dni

Vlhovej priznanie po návrate z Pekingu: Oslavy? Trvali dva dni

Čerstvá olympijská víťazka z Pekingu v slalome Petra Vlhová je doma.

Hlavný cieľ splnila a bez tlaku môže zabojovať o obhajobu veľkého glóbusu vo Svetovom pohári. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je po zisku olympijského zlata v slalome doma z Pekingu.

Slovenská reprezentantka ani po návrate do rodnej krajiny nezapochybovala o svojom rozhodnutí predčasne ukončiť účinkovanie na ZOH Peking 2022 a nezabojovať vo štvrtkovej alpskej kombinácii.

Olympijská víťazka Petra Vlhová.jpg

Oslava hodná zlata

„Neľutujem to a som veľmi šťastná, že som urobila toto rozhodnutie. V prvom rade sa však pozerám na seba a nie na ostatných. Ja som to takto cítila a zhodla som sa na tom aj s trénerom Maurom Pinim," zdôraznila Vlhová bezprostredne po návrate z Pekingu.

Aké boli oslavy titulu olympijskej víťazky?

„Boli trošku neskôr, pretože som ešte nevedela, či budem pokračovať. Keď som sa rozhodla, že na olympiáde skončím, zostali sme tam dva dni a myslím si, že oslava bola hodná zlata," pousmiala sa.

Vlhová už vo veku 26 rokov dosiahla v kariére, čo mohla. Je čerstvá olympijská šampiónka, úradujúca víťazka Svetového pohára a v roku 2019 získala titul majsterky sveta. Straty motivácie sa však neobáva.

Vlhová o Shiffrinovej

„Pre každého športovca je sen mať medailu z olympiády. Som hrdá, že za celý život som dokázala urobiť maximum, aby som sa stala olympijskou víťazkou. Bol to posledný kúsok skladačky, ktorý mi chýbal, ale aj tak budem chcieť stále víťaziť."

"Stále som motivovaná. Teraz už mám všetko, už môžem len prekonávať rekordy. Ciele si budem stále dávať rovnaké. Kým ma to bude napĺňať a baviť, tak to budem robiť," opísala Liptáčka.

Veľkou témou v Pekingu sú výkony Mikaely Shiffrinovej z USA. Nedokončila prvé kolo v obráku ani slalome, v super-G bola deviata a v utorňajšom zjazde až osemnásta s veľkou stratou. Dojem si môže napraviť už len v kombinácii.

„V športe sa môže stať aj to, že človek zlyhá nie raz, ale viackrát za sebou. Je veľmi ťažké porovnávať boj o veľký glóbus a olympiádu. Tá je o jednom dni, glóbus je o celej sezóne. Je veľmi ťažké získať olympijskú medailu aj veľký glóbus," dodala Vlhová.

ZOH Peking 2022 môžete sledovať na okruhu :ŠPORT, online na webe rtvs.sk aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

25 50 75 90

Galéria

Petra Vlhová s trénerom Maurom Pinim.jpg Petra vVlhová oslavuje zlatú medailu s bratom Borisom Vlhom.jpg Petra Vlhová sa teší z prvého olympisjkého zlata.jpg Slovenka Petra Vlhová je olympijská víťazka v slalome_TASR.jpg
Text a foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia