Úvod Novinky Šport
Škrtel so slzami v očiach ukončil kariéru. Ktorý zápas označil za najťažší?

Úspešnú kariéru uzavrie ligovým duelom proti Dunajskej Strede.

Stopér Martin Škrtel oznámil vo veku 37 rokov koniec profesionálnej kariéry na tlačovej konferencii v Trnave.

„Lekári mi povedali, že na moje problémy s chrbtom sú najhoršie beh, skoky a dopady.

Preto som sa musel rozhodnúť, že zápas s Dunajskou Stredou bude posledný nielen za Spartak, ale aj v mojej kariére,“ prezradil so slzami v očiach.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

zdroj: Slovenský futbalový zväz

Najťažší duel proti Slovanu

Za najťažší zápas kariéry označil finálové stretnutie Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava, v ktorom Spartak Trnava zvíťazil 2:1 po predĺžení.

Hrať 120 minút s tromi flectormi proti Slovanu. S takou zodpovednosťou, ktorú som cítil voči mužstvu, klubu a fanúšikom, to bolo nesmierne náročné.

Padol zo mňa obrovský kameň po tom zápase, že sa nám to podarilo,“  konštatoval bývalý reprezentačný kapitán, ktorý odohral za slovenský národný tím 104 zápasov.

Spomenul si však aj na horšie momenty.

„Každá prehra bolela. Boli zápasy, v ktorých som si strelil vlastný gól, niekedy aj dva vlastné góly. Nebolo jednoduché to stráviť, hlavne v Anglicku, kde vám to novinári dajú vyžrať,dodal.

Dva ligové tituly a dva šampionáty

Medzi najväčšie miľníky Škrtelovej kariéry patria dve ligové trofeje z Ruska a Turecka, ale aj účasť na majstrovstvách sveta a majstrovstvách Európy so slovenskou reprezentáciou.

Osem a pol sezóny strávil v jednom z najlepších anglických klubov Liverpool FC.