Úvod Novinky Šport
Chromiak o juniorskom šampionáte: Máme šancu tam dokázať nejaký úspech
Chromiak o juniorskom šampionáte: Máme šancu tam dokázať nejaký úspech

Chromiak o juniorskom šampionáte: Máme šancu tam dokázať nejaký úspech

Slovenského útočníka Martina Chromiaka čaká prechod z juniorského do seniorského hokeja.

V uplynulej sezóne hral za Kingston Frontenacs v kanadskej juniorskej súťaži OHL. Zaznamenal v nej 98 bodov. Budúci ročník chce stráviť v AHL.

„Cieľ je taký, že budem hrávať v AHL. Verím, že sa na kempe ukážem a že si vybojujem miesto v tíme. Určite to bude oveľa vyšší level. Musím sa o to lepšie pripraviť, aby som sa dokázal presadiť aj tam.

Je pravda, že iste nedám toľko gólov ako v juniorke, ale verím, že sa k tomu aspoň priblížim postupne,“ povedal pre stredajší Športžurnál v Rádiu Slovensko.

Martin Chromiak by mal patriť medzi opory slovenského tímu na preložených juniorských majstrovstvách sveta, ktoré sú v pláne od 9. do 20. augusta v Kanade.

„Som nastavený, že určite tam chcem ísť, keďže sezóna nám skončila skoro a kemp v Los Angeles nám začína niekedy okolo 15. septembra. Môj plán je taký, že by som tam určite rád išiel.

Prvotné informácie od Los Angeles Kings mám také, že by to malo byť v pohode a mohol by som tam ísť. Verím, že pôjdeme v najsilnejšom možnom zložení. Máme šancu tam dokázať nejaký úspech,“ myslí si rodák z Ilavy.

Devätnásťročný krídelník bol na klubovej úrovni spoluhráčom kanadského centra Shanea Wrighta, ktorý je najväčším konkurentom Juraja Slafkovského v tohtoročnom drafte do NHL.

„Pre mňa je to veľmi ťažká otázka, keďže obidvaja sú moji kamaráti. So Shaneom som hrával dva roky a s Jurom dlho v reprezentácii. Prajem to obidvom. Kto bude jednotka, tomu zablahoželám. Zaslúžili by si to obaja. Ja si neviem vybrať medzi nimi,“ konštatoval Martin Chromiak.

25 50 75 90
Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia