Úvod Novinky Šport
Kto je najmladší futbalista v Katare? Plus 6 ďalších naj turnaja
Kto je najmladší futbalista v Katare? Plus 6 ďalších naj turnaja

Kto je najmladší futbalista v Katare? Plus 6 ďalších naj turnaja

Najvyšší, najnižší, najstarší aj najmladší. Prinášame zaujímavosti z MS vo futbale 2022.

V zápase štvrtého hracieho dňa sa do histórie na MS vo futbale 2022 zapísal reprezentant Španielska Gavi. So svojím presným zásahom proti Kostarike, ktorú deklasovali Blaugranas 7:0, sa stal najmladším strelcom Španielov na svetových šampionátoch.

Gavi však vo veku 18 rokov a 3 mesiace nie je najmladším hráčom turnaja. Kto ním je? A kto je naopak najstarší? Pozrite si zaujímavé fakty zo šampionátu v Katare.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

Najmladší hráč

Oficiálne najmladším futbalistom na 22. šampionáte je reprezentant Nemecka Youssoufa Moukoko. Plnoletosť oslávil len niekoľko dní pred štartom na majstrovstvách - narodil sa 4. novembra 2004.

Aj v nemeckej Bundeslige, kde oblieka dres Borusie Dortmund, sa zapísal do histórie. Deň po svojich šestnástych narodeninách sa útočník Borussie Dortmund stal najmladším hráčom v histórii najvyššej nemeckej súťaže.

Najstarší hráč

O generáciu starší od Moukoka a najstarším futbalistom je zase mexický brankár Alfredo Talavera, ktorý v 18. septembra oslávil už 40 rokov. Futbalový veterán v službách Mexika odštartoval svoju kariéru v roku 2003.

Najnižší hráč

V marockej reprezentácii nájdeme najnižšieho hráča turnaja. S výškou 158 centimetrov je ním stredopoliar Ilias Chair.

Najvyšší hráč

O takmer 50 centimetrov je od Chaira vyšší brankár holandska Andries Noppert. Jeho 203 centimetrov môže pomôcť zverencom trénera Louisa van Gaala v zápasoch na šampionáte.

Najviac zápasov na mundialoch

Fenomén Lionel Messi z Argentíny má na svojom konte až 20 zápasov na futbalových šampionátoch. Pre argentínsku hviezdu však turnaj v Katare bude pravdepodobne posledným v službách La Selección.

Najviac gólov a asistencií na šampionátoch

Dve naj má pri svojom mene poznačené nemecký legionár Thomas Müller. Dohromady strelil 10 gólov a na 6 prihral.

25 50 75 90

Galéria

Kapitán argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi.jpg Nemecký futbalista Thomas Muller Najmladší futbalista na MS vo futbale 2022 nemecký reprezentant Yossoufa Moukoko Ilias Chair - marocký futbalový reprezentant
Zdroj: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia