Úvod Novinky Šport
Bezzubý Wales, neistí Angličania a jediný gól Kataru

Šiesty hrací deň na MS vo futbale 2022 priniesol 8 gólov. Kto sa z nich tešil najviac?

Futbalisti Walesu budú ešte dlho trpko spomínať na druhý zápas na MS vo futbale 2022.

V skupine B sa postavili proti Iráncom a po 90 bezgólových minútach zažili ľadovú sprchu v podobe dvoch iránskych gólov.

Presným zásahov v sieti brankára Wayneho Henneseyho predchádzala červená karta práve pre brankára, ktorý zrazil Iránca Taremího k zemi.

Prvá gólová iránska radosť vypukla až v ôsmej nastavenej minúte a jej autorom bol Cheshmi. O tri minúty neskôr už v 11. nastavenej minúte zaklincoval triumf iránskej reprezentácie nad drakmi Rezaeian.

Pozrite si zostrih všetkých gólov 6. hracieho dňa na MS vo futbale 2022.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Nemilé prvenstvo Kataru a dve remízy

V druhom dueli medzi domácim Katarom a Senegalom padli štyri góly. Ešte pred polčasovým hvizdom sa do streleckej listiny zapísal Senegalčan Dia a hneď po prestávke pridal druhý presný zásah do siete katarského brankára Al-Sadda Diedhiou.

V 78. minúte sa prvého gólu na šampionáte dočkali aj hráči usporiadateľskej krajiny - o prvý a zatiaľ jediný zásah sa postaral Muntari.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

Senegalskí levi zaknihovali svoj triumf tretím gólom z dielne Dienga. Katar si druhou prehrou na turnaji znížil šance na postup zo skupiny na nulu a stal sa tak prvou krajinou, ktorá vypadáva z turnaja ako prvá.

Zápas medzi Holandskom a Ekvádorom, ktorý sa hral ako tretí v poradí, sa skončil remízou 1:1. Hneď v šiestej minúte rozjasal holandských fanúšikov Gakpo.

Ekvádorská odpoveď prišla v 49. minúte a gólový odkaz pre Oranje poslal Valencia.

Večerný zápas medzi Anglickom a USA góly nepriniesol.

25 50 75 90

Galéria

Iránska futbalová radosť Harry Kane po remíze Anglicka s USA Zápas Holandsko Ekvádor Senegalská futbalová radosť