MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Tipy z programu
RTVS odvysiela televízne vyučovanie. Školský klub znova na Dvojke
RTVS odvysiela televízne vyučovanie. Školský klub znova na Dvojke

RTVS odvysiela televízne vyučovanie. Školský klub znova na Dvojke

Televízne vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami, bude prebiehať v 60-minútových blokoch od utorka do piatku vždy o 10.25 h na Dvojke.

Aktuálna situácia v rámci pandémie COVID-19 na Slovensku má za následok, že momentálne sa dištančne vzdeláva až 26% žiakov a existuje predpoklad, že tento podiel môže ešte v nasledujúcich týždňoch narastať.

Školský klub sa vracia

Podporou vzdelávania žiakov v domácom prostredí budú preto aj reprízy relácie Školský klub, ktorá sa počas predošlých pandemických vĺn v minulom roku tešila pozitívnym ohlasom rodičov a detí.

„Školský klub je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Pre žiakov, ale aj rodičov, je to veľmi dobrá pomôcka pri dištančnom vyučovaní,“ hovorí šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

  • Televízne vyučovanie sa na obrazovky vráti od utorka 8.2.2022 od 10.25 h na Dvojke a bude prebiehať od utorka do piatku podľa učebných osnov ŠPÚ.
  • Jednotlivé dni budú zamerané na rôzne predmety - v utorok sa vyučovanie bude venovať slovenčine, v stredu vlastivede, vo štvrtok matematike a v piatok prírodovede.
  • Všetky epizódy Školského klubu budú tiež tlmočené do slovenského posunkového jazyka.

621-2910-0018-0018-stv2-20210209-skolsky-klub-0900.mp4

Vzdelávanie aj v rómskom jazyku

Obľúbenej relácii Školský klub budú predchádzať premiérové časti detského vzdelávacieho programu v rómskom a slovenskom jazyku S vami doma – Tumenca khere, ktorý Dvojka uvádza od januára pravidelne od utorka do piatku o 9.55 h.

Každá epizóda prináša na obrazovky básničky, pesničky, matematické príklady, rozprávky, ale aj informácie o rôznych osobnostiach pre staršie deti v slovenskom a rómskom jazyku so slovenskými titulkami a vždy je previazaná na jedno písmeno z abecedy.

Táraninky mini

Po Školskom klube o 11.25 h sa detskí diváci môžu tešiť na premiérové časti relácie Táraninky mini, ktorých výber sa snaží tematicky nadviazať k obsahu preberanom v Školskom klube (Remeslá, Mesto a dedina, Škola a koronavírus, Kto žije v lese, a pod.).

„RTVS tak na Dvojke ponúkne celkovo viac ako hodinu a pol televízneho vysielania pre školákov denne,“ upresňuje generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Živé vysielanie ??:??

Televízia