Úvod Novinky Zaujímavosti
Neuveríte, koľko kamiónov priviezlo do Trenčína Rammstein
Neuveríte, koľko kamiónov priviezlo do Trenčína Rammstein

Neuveríte, koľko kamiónov priviezlo do Trenčína Rammstein

Na letisku takúto šou plnú ohňa ešte nikdy nezažili.

Také nadrozmerné pódium ešte Slovensko nevidelo, rovnako svetelné a ohňové efekty či špičkový zvuk. To všetko ponúkla v stredu 14. júna večer nemecká industrie metalová skupina Rammstein, ktorá je na turné Rammstein Europe Stadium Tour 2023.


Ide o udalosť roka, akú Trenčín a jeho letisko nezažili.

Rammstein-Insta

Dvojhodinová hudobno-ohňová šou

Dvojhodinovú hudobno-ohňovú šou začala kapela skladbou Rammlied z albumu Liebe ist für alle da, nasledoval hit Links 2-3-4 z albumu Mutter, Bestrafe mich z albumu Sehnsucht. Ďalšími boli Gifting, Sehnsucht, Mein Herz brennt, Puppe, Angst, Zeit, Deutschland, Radio, Mein Teil, Du hast a Sonne.

Dva prídavky boli odmenou pre zaplnené letisko, v tom prvom to boli skladby Engel, Ausländer, Du riechst so gut a ohne Dich, v tom druhom piesne Rammstein, Ich will a Adieu.

Hudobné výkony sprevádzali ohne, rakety, ohňostroje, teplo z ohňových efektov bolo cítiť aj pár desiatok metrov od pódia. Muzikanti boli možno prekvapení, že 40-tisícové hľadisko poznalo texty piesní a spievalo s Lindemannom.

Rammstein-poster-Insta

Technici začali rozoberať pódiové monštrum hneď po skončení koncertu, doviezlo ho skoro 70 kamiónov. Celý areál sa pripravoval 12 dní. Je na škodu, že tento zážitok pošramotil výjazd vozidiel z areálu, keď desiatky z nich sa dostali von až po piatich hodinách.

Koncertovali už aj v Bratislave

Do Trenčína prišli z Mníchova, kde odohrali štyri vypredané koncerty na olympijskom štadióne, videlo ich 240.000 fanúšikov. V Trenčíne mali pripravené aj ubytovanie. Rammstein, to nie je len kapela, je to spoločnosť, a veľmi veľká. Len na vstupenkách na svoje koncerty zarobili minulý rok viac ako 200 miliónov eur.

Metalová kapela „Neue Deutsche Härte“ Rammstein vznikla v Berlíne v roku 1994. Šesticu hudobníkov tvoria Till Lindemann (spev), Richard Kruspe (gitara), Paul Landers (rytmická gitara), Oliver Riedel (basgitara), Christoph Schneider (bicie), Christian Lorenz (klávesy). V tejto zostave hrajú bez zmeny do dnešných dní.

V septembri 1995 vydali prvý album Herzeleid. Na svojom konte majú zatiaľ osem albumov, ôsmy Zeit vyšiel v apríli 2022. Siedmy album Untitled z mája 2019 je ich najúspešnejším, keď bodoval v prvej desiatke anglického aj amerického rebríčka.

Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu koncertovali 6. novembra 2011 v rámci turné Made in Germany.

Rammstein-vystúpenie-Insta

Lindemann je bývalý aktívny športovec, ako žiak chodil do športovej školy Rostockého športového klubu. Bol výborný plavec, ako junior bol európskym vicemajstrom v plávaní. Je lídrom a spevákom skupiny, ovláda však aj gitaru, basovú gitaru a bicie nástroje.

25 50 75 90
Zdroj: TASR, Instagram

Živé vysielanie ??:??

Televízia