Čo by bolo, keby...?

Relácie sú určené deťom, ale aj dospelým poslucháčom, ktorým zvedavosť nie je cudzia.
Program sa venuje témam z oblasti histórie, biológie, kultúry, spoločnosti alebo iným fenoménom, o ktorých sa oplatí hovoriť.
Rozhovory s odborníkmi na danú oblasť dopĺňajú rozhovory s deťmi, otázky detí, ankety, ukážky z literatúry alebo z rozhlasového archívu.

Vysiela sa: nedeľa 17:05-18:00 a strieda sa s reláciou "Na vlastné nohy".
Popis epizódy
Naša príroda, a všeobecne krajina, sa za posledných niekoľko desiatok rokov veľmi zmenila. Ľudia spútali rieky, vysušili mokrade, prestali pásť a kosiť na lúkach, chemickými hnojivami a pesticídmi vyhubili mnohé druhy, znečistili vodu, prispeli k úbytku lužných lesov, ale aj vtáčích druhov žijúcich v mestách. Vo vymenúvaní vplyvov človeka na ekostystém by sa dalo ešte dlho pokračovať, ale existujú aj ľudia, ktorí sa snažia tieto chyby naprávať a vracať prírode aj zvieratám to, čo pre svoj život potrebujú. Napríklad členovia a sympatizanti ochranárskeho združenia BROZ. Podpredseda BROZ, Pavol Littera, nám predstaví činnosť a úspechy tohto 28-ročného združenia. Čaká nás výprava na lúky, mokrade, návšteva sysľov, oživovanie riečnych ramien aj záchrana mestských netopierov a dážďovníkov.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum