MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

Hudba o piatej

Reláciu Hudba o piatej tvoria štyria redaktori, každý sa vo svojej časti venuje inému žánru. V nedeľu podvečer si môžete vypočuť vždy jeden z dielov:

Hudba o piatej – Zvuky a vlny Nechajte sa unášať na vlnách ambientnej, atmosférickej a meditatívnej hudbe, ktorá Vám spríjemní nedeľný podvečer. Pohľad na súčasnú tvorbu svetových i slovenských experimentátorov Vám prináša hudobný redaktor Juraj Jori Polgary.

Hudba o piatej - Gospel Exkurz do histórie hudobného žánru, ktorý čerpá z radostnej zvesti evanjelia. Pohľady na súčasnú tvorbu európskych a angloamerickych kresťanských hudobníkov, skupín a spoločenstiev. Autorka: Diana Rauchová.

Hudba o piatej – spievajúci básnici "Básnik vidí to, či iní. To zhmotnené, uchopiteľné zmyslami, no i to jemnohmotné, čo iní nevidia. To, čo sa odohráva medzi riadkami reality, neraz v intimite jeho "mikrovesmíru". Vidí, a v roli "pozorovateľa" nám o obrazoch rozpráva. Na vyhliadku spievajúcich básnikov Vás pozýva Ivan Had Weissv nedeľu večer o hodine 17.

Hudba o piatej – artrock Relácia o progresívnom a umeleckom rocku. V 60-tych a 70-tych rokoch 20. storočia tento žáner tvoril významnú protiváhu k strednoprúdovej populárnej hudbe. Kombinuje prvky klasickej, etnickej či džezovej hudby a na svete azda neexistuje rocková skupina, ktorá by sa aspoň okrajovo nedotkla tohto žánru. Zasvätené komentáre o tejto scéne si môžete vypočuť v relácii Hudba o piatej – artrock s redaktorom Jánom Dúbravským.

Vysiela sa: nedeľa 17:00-18:00.

Popis epizódy
Gospel. Pohľad na aktuálnu tvorbu aktérov SK kresťanskej hudobnej scény v súvislostiach. Debut Prísľub pokoja (r. 2022) Veroniky Haluzovej, Bibliou inšpirovaný projekt Piesne Knihy Andreja Studenčana a 3. štúdiový album Milovaná (r. 2022) oravskej skupiny Križiaci.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Nedeľa 18.12. 17:00